Morawiecki: Innowacje są kluczowymi priorytetami mojego rządu

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

W poniedziałek wieczorem premier Mateusz Morawiecki wrócił do kraju z wizyty w Niemczech; uczestniczył w inauguracji Europejskiego Forum Nauki, Badań i Innowacji w Dreźnie. W uroczystości udział wzięli także przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble, premier Czech Andrej Babisz oraz premier Saksonii Michael Kretschmer.

Bardzo ważne dla Europy, jako kontynentu, jest to, by znowu stała się liderem w obszarze zaawansowanych technologii i przemysłu. Badania i innowacje są kluczowymi priorytetami dla mojego rządu.
- powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Europejskie Forum Nauki, Badań i Innowacji zostało zorganizowane przez władze Saksonii i Stowarzyszenie Helmholtz we współpracy z Europejską Radą ds. Badań Naukowych (ERC).

W wystąpieniu Morawiecki zwracał uwagę, że Niemcy to dla Polski jeden z najważniejszych partnerów zarówno politycznych, jak i ekonomicznych.

Blisko współpracujemy w ramach NATO, jak i Unii Europejskiej.
- wskazał premier.

Jak dodał, oba kraje są zjednoczone wieloma społecznymi i kulturowymi więzami, które są szczególnie mocne w rejonach przygranicznych.

Podkreślał, że bilateralny polsko-niemiecki dialog ma specjalny kontekst w związku z ważnymi historycznymi rocznicami. Wskazał tu na 75. rocznicę Powstania Warszawskiego, 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 30. rocznicę demokratycznych zmian we Wschodniej i Środkowej Europie.

Szef rządu zwrócił też uwagę, że podczas niedawnych wyborów do PE duża grupa wyborców europejskich „wyraziła swoje zniechęcenie przyszłym kierunkiem UE”.

Takie głosy pojawiły się zarówno po lewej, jak i prawej stronie spektrum politycznego, zatem mamy silny mandat demokratyczny do tego, żeby mówić o przyszłości Europy.
- oświadczył premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad sto przypadków koronawirusa

/ Davidmau (sxc.hu)

  

- We Włoszech jest już ponad sto przypadków zarażenia koronawirusem - poinformowały media za lokalnymi władzami. Najwięcej zachorowań jest w regionie Lombardia na północy, chorych jest tam 89 osób. W ostatnich dniach zmarło dwoje siedemdziesięciolatków.

Liczba zachorowań rośnie w bardzo szybkim tempie. Drugim regionem, w którym potwierdzane są kolejne przypadki, jest Wenecja Euganejska.

Obszary na północy, na których wystąpił koronawirus, zostały uznane za "czerwoną strefę". Jedenaście gmin, zamieszkanych przez 50 tysięcy ludzi, zamknięto. Nie można do nich się dostać ani ich opuścić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts