Niepokojąca mobilizacja wojska w Rosji! Żołnierzy wezwano do sprawdzenia gotowości bojowej

Niepokojące informacje docierają z Moskwy. Okazuje się, że siły zbrojne Rosji rozpoczęły w poniedziałek niezapowiedziany sprawdzian gotowości bojowej w Centralnym Okręgu Wojskowym. Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu poinformował jedynie lakonicznie, że celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w regionie Azji Centralnej.

zdjęcie ilustracyjne
mil.ru

Na spotkaniu z dowódcami wojskowymi Szojgu powiedział, że w regionie Azji Centralnej utrzymują się „poważne zagrożenia o charakterze terrorystycznym”.

Wiadomo jedynie, że podczas sprawdzianu skontrolowany zostanie również stopień przygotowania do ćwiczeń Centr-2019 (Centrum 2019), zaplanowanych na wrzesień. Szojgu określił te manewry jako najważniejsze spośród tegorocznych ćwiczeń rosyjskich sił zbrojnych.

W sprawdzianie gotowości bojowej bierze udział około 150 tys. żołnierzy, w tym niektóre jednostki Południowego i Wschodniego Okręgu Wojskowego. Na 35 poligonach przeprowadzonych zostanie ponad 50 ćwiczeń o różnej skali. Sprawdzian potrwa do 28 czerwca.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rosja #Moskwa #ćwiczenia #manewry #wojsko #armia #gotowość bojowa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo