RPD: "Nie może być znieczulicy"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/geralt

  

Apeluję, byśmy patrzyli na dziecko jak na największe dobro. Nie może być znieczulicy – podkreślił rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Poinformował, że zwrócił się o informację i o dokumenty dotyczące dziewięciomiesięcznej dziewczynki z Olecka.

Prokuratura okręgowa w Suwałkach postawiła już biologicznym rodzicom dziewczynki zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dzieckiem, wykorzystania seksualnego i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. W poniedziałek decyzją sądu oboje trafili na trzy miesiące do aresztu.

Mogę apelować do rodziców, w ogóle do dorosłych osób, które sprawują pieczę nad dziećmi, które dbają o dzieci, do nas wszystkich, żebyśmy patrzyli na dziecko jak na największe dobro, jakie mamy jako naród 

– podkreślił na antenie Polsat News Pawlak.

Musimy być uczuleni, (...) zwracać uwagę na to, co robią dzieci, jak się wobec nich zachowujemy, nie tylko my osobiście, ale także po sąsiedzku. Nie może być znieczulicy 

– dodał.

RPD ocenił, że czasami "z krzywdą dzieci jest tak jak z tonięciem”.

Rozpoczęły się wakacje i jest wiele programów o tym, że ludzie toną po cichu. Dzieci często też są krzywdzone po cichu, tego nie widać, nie słychać. Dopiero po zachowaniu na obozie, w klasie, gdy się mocniej przyjrzeć, widać jakieś objawy znęcania, bicia 

– wskazał.

Pytany o skalę bicia dzieci w Polsce, Pawlak podkreślił, że "każde jedno dziecko, to jest za dużo".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Prof. Legutko nie przebiera w słowach. Ostro dostało się ustępującej Komisji Europejskiej!

na zdjęciu Frans Timmermans i Jean-Claude Juncker / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska i Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

W europarlamencie żywiołowo dyskutowano wokół podsumowania dokonań ustępującej Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Calaude'a Junckera. Wypowiadający się w imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów europoseł PiS prof. Ryszard Legutko nie zostawił na unijnych komisarzach kończących swoją kadencję suchej nitki.

Legutko zwrócił uwagę, że odchodzącej Komisji Europejskiej można przypisać co prawda kilka zasług.

Podjęto wysiłki na rzecz większej integracji jednolitego rynku, zwiększenia pewności dostaw energii albo inwestycji w gospodarkę.
- powiedział przewodniczący EKR i docenił też plan na rzecz wzmocnienia małych i średnich gospodarstw.
 
Po chwili jednak eurodeputowany PiS zwrócił uwagę, że kadencja Jean-Calaude'a Junckera cechowała się licznymi rozczarowaniami.

Tracimy jedno z największych i najbardziej wpływowych państw członkowskich. To historyczne rozczarowanie.
- oświadczył prof. Legutko.

Polityk odniósł się do bezrefleksyjności Komisji Europejskiej w związku z brexitem.

Oczekiwałem, że taka refleksja nastąpi przed brexitem, a nie kiedy już praktycznie stał się faktem.
- powiedział.
 
Polski polityk stwierdził także, że niestety zamiast potrzebnych analiz, prowadzona jest polityka pogłębiania różnic.

Dostrzegano łamanie prawa w niektórych państwach członkowskich, mimo że nie były one łamane. Jednocześnie Komisja Europejska udawała, że nie widzi karygodnego łamania praw w tych krajach, które rzeczywiście się tego dopuszczały.
- punktował prof. Legutko.

Jako jeden z przejawów braku chęci współpracy z częścią demokratycznie wybranych rządów państw członkowskich przewodniczący EKR wskazał kwestię migracji.

Traktaty wskazują że sprawy migracji pozostają w gestii państw członkowskich. Pomimo tego, narzucono zasady, których kraje w ogóle nie chciały.
- podkreślił.

Eurodeputowany PiS ocenił, że „tak bezwzględna arogancja musiała doprowadzić do podwójnych standardów”.

UE miała służyć zbliżaniu krajów i obywateli, jednak z przykrością muszę stwierdzić, że aktualnie ustępująca Komisja była pierwszą, która oddaliła kraje i obywateli od siebie.
- skwitował polityk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl