Totalny paraliż w Holandii. Po awarii sieci telekomunikacyjnej nagle stracili łączność!

zdjęcie ilustracyjne / Dean Moriart; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W wyniku gigantycznej awarii sieci telekomunikacyjnej w Holandii, sparaliżowane zostało działanie służb ratowniczych, uniemożliwiając łączność z policją, strażą pożarną i służbą zdrowia. Nagle przerwana została łączność zarówno stacjonarna, jak i komórkowa.

Na razie wiadomo jedynie, że awaria wystąpiła w sieci Royal KPN, z której korzystają także inni dostawcy usług telekomunikacyjnych. Brak łączności stacjonarnej i komórkowej doprowadził do paraliżu na skalę całego kraju.

Na Twitterze instruowano, by w nagłych wypadach bezpośrednio zgłaszać się do szpitali, straży pożarnej, czy do lokalnych posterunków policji. Nie działają numery alarmowe, w tym 112.

Reuters informuje, że Royal KPN i ministerstwo gospodarki, odpowiedzialne za telekomunikację, były nieosiągalne telefonicznie, a na maile z prośbą o komentarz agencja nie otrzymała odpowiedzi.

Rzeczniczka policji powiedziała, że wszyscy funkcjonariusze zostali wysłani na patrole.

Royal KPN informuje, że problemy dotyczą sieci 4G i wskazuje, że można telefonować po wyłączeniu usługi 4G, ale interlokutor też musi 4G wyłączyć.

Na razie nie podano żadnych oficjalnych informacji o przyczynach awarii ani o przewidywanym terminie jej usunięcia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl