Minister apeluje ws. wniosków o 500+

/ FLICKR/ DARIUSZ GĄSZCZYK/CC BY 2.0

  

- Zależy nam, żeby rodzice nie zwlekali ze złożeniem wniosku w programie "Rodzina 500 plus" i żeby pieniądze trafiły do rodzin jak najszybciej. Środki na ten cel są – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Minister uczestniczyła w Katowicach w inauguracji akcji informacyjnej w Katowicach i Świerklanach wraz z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem.

Mamy zamiar dotrzeć do mieszkańców wszystkich gmin i miasteczek. Bardzo zależy nam na tym, żeby rodzice nie zwlekali z wypełnieniem wniosku. Wnioski online możemy składać już od 1 lipca, jednocześnie występując o 500 plus możemy online wystąpić również o wyprawkę szkolną, czyli dodatkowe 300 plus kierowane do wszystkich dzieci, a od 1 sierpnia drogą papierową w gminach można te wnioski złożyć

 – powiedziała minister podczas briefingu prasowego.

Zależy nam bardzo, żeby jak największa liczba rodziców złożyła ten wniosek już od 1 lipca, bowiem chcielibyśmy bardzo, żeby pieniądze do rodzin trafiły jak najszybciej. To jest rewolucyjne rozwiązanie. Ja się bardzo cieszę, że przypadł mi w udziale olbrzymi zaszczyt prowadzenia tego programu już w wersji rozszerzonej. On udowadnia, że rząd Zjednoczonej Prawicy jest wiarygodny i przede wszystkim odpowiedzialny

– dodała.

Minister zapewniła, że wniosek został niezwykle uproszczony – ma tylko dwie strony – i wypełnienie go nie zajmuje dużo czasu.

Prośba do samorządów, żeby sprawnie tę akcję przeprowadzić. W imieniu premiera i całego rządu chciałam zapewnić, że środki na ten program rozszerzony są

 – dodała.

W nowej odsłonie programu "Rodzina 500 plus" świadczenie wychowawcze obejmie również pierwsze dziecko, a nie – jak wcześniej – drugie i kolejne dzieci w rodzinie. Trafi do 4,4 mln rodzin i skorzysta z niego ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce.

Żeby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek, co można zrobić na dwa sposoby – przez internet (od 1 lipca) lub osobiście w urzędzie bądź za pośrednictwem poczty (od 1 sierpnia). Wnioski online mogą być składane przez stronę empatia.mrpips.gov.pl, platformę PUE ZUS lub przez bankowość elektroniczną. Warto wnioskować jak najwcześniej, gdyż złożenie wniosku w lipcu, sierpniu bądź we wrześniu spowoduje otrzymanie świadczenia na nowy okres rozliczeniowy z wyrównaniem od lipca, tym zaś, którzy zrobią to później, będzie ono przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku. Na rozpatrzenie wniosku i wypłatę świadczenia gmina ma trzy miesiące. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl