Bez Solidarności Walczącej nie byłoby dzisiejszej Polski

- Nie byłoby dzisiejszej Polski bez was, bez Solidarności Walczącej - powiedział w czasie obchodów 35-lecia powstania Solidarności Walczącej Oddział Trójmiasto premier Mateusz Morawiecki.

twitter.com/PremierRP

W trakcie dzisiejszych obchodów premier powiedział: "sam czuję się dzieckiem Solidarności Walczącej, małym trybikiem, śrubeczką w tej machinie, którą zbudowaliście. Zwłaszcza starsi o parę lat, o pokolenie ode mnie działacze, którzy ofiarnie poświęcali swoje życie, często karierę zawodową, dla dobra naszej ojczyzny".

Nie byłoby dzisiejszej Polski bez was. Cześć i chwała bohaterom, tym, którzy tutaj siedzą. Tym, którzy odeszli od nas, jak niedawno Edek Frankiewicz i wszystkim innym, których nie ma już z nami dzisiaj. Jestem przekonany, że właśnie wam zawdzięczamy w ogromnym stopniu to, że w końcu doczekaliśmy czasów, kiedy możemy naprawiać Rzeczpospolitą. Kiedy w dużo szczęśliwszych geopolitycznie czasach, mamy szansę tworzyć wizję rozwoju Polski, o jakiej wszyscy marzyliśmy

 - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Niech ta wizja Polski Solidarności Walczącej się ziści

- dodał.

Obchody 35-lecia Solidarności Walczącej, Oddział Trójmiasto, odbywają się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Obchody rocznicowe potrwają do wtorku.

Solidarność Walcząca była polską antykomunistyczną organizacją podziemną założoną we Wrocławiu w czerwcu 1982 r. przez Kornela Morawieckiego. Swoje oddziały posiadała na terenie całego kraju - oddział w Trójmieście został powołany w 1984 r. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Solidarność Walcząca #Mateusz Morawiecki #premier

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo