To już koniec Konfederacji! Jakubiak i Liroy-Marzec odchodzą. Powód? "Brak transparentności i dobrej woli"

Marek Jakubiak / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec żegnają się z Konfederacją. Ogłosili to na dzisiejszej konferencji prasowej. Pierwszy z wymienionych zaznaczył, że powodem odejścia jest "brak transparentności i dobrej woli".

Konfederacja to projekt, który zrzeszał różne - dość specyficzne - środowiska. Był w nim Janusz Korwin-Mikke, który nie ukrywał nawet swojej prorosyjskości, był też prof. Włodzimierz Osadczy, słynący z dziwnej znajomości z Ludmiłą Kozłowską - szefową fundacji Otwarty Dialog. Był także Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec, Marek Jakubiak, Narodowcy... Krótko mówiąc - "od Sasa do Lasa".

Kampania wyborcza Konfederacji opierała się na żenujących zagrywkach. Przykład mieliśmy w Kielcach - gdzie zaatakowana została Anna Krupka - wiceminister sportu. Podczas jej przemówienia, kandydat Konfederacji Konrad Berkowicz przykładał jej do głowy jarmułkę. W ostatnim etapie kampanii Konfederacja skupiała się głównie na krytykowaniu PiS. Paliwem była sprawa tzw. ustawy 447.

Te i inne wydarzenia spowodowały, że Konfederacja poniosła wyborczą klęskę, nie przekraczając progu wyborczego. Dziś już wiemy, że projekt ten w takiej formie, jak w eurowyborach, przestaje istnieć. Ogłosili to na konferencji prasowej Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec.

"Z federacji zrobiła się Konfederacja. Wzięliśmy pomocniczo udział w wyborach do europarlamentu i niestety część Konfederacji nie odniosła sukcesu. Po prostu sukces wyraźnie im zaszkodził. Różne rzeczy zaczęły się dziać i dziś już mogę powiedzieć, że czas już minął i oświadczam, że nie przyjmuję już propozycji Konfederacji na wybory jesienne z uwagi na brak transparentności i choćby dobrej woli. My idziemy do jesiennych wyborów z naszym przesłaniem"

- powiedział poseł Marek Jakubiak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szokujące doniesienia "Le Monde". Rosyjscy hakerzy mieli zdominować sztab Macrona w 2017 roku

/ / Wladimir Putin i Emmanuel Macron / / Kremlin.ru [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

„Hakerzy pracujący dla wywiadu wojskowego Rosji wykradli maile sztabu wyborczego Emmanuela Macrona przed wyborami prezydenckimi we Francji w 2017 roku” – podał dziś dziennik „Le Monde”. Dziennikarze gazety powołują się na  ustalenia specjalnego zespołu Google'a i organizacji FireEye.

FireEye specjalizuje się w tropieniu bardzo wyrafinowanych przestępstw cybernetycznych, zwłaszcza związanych z rosyjskimi służbami. Analizy FireEye i Google'a potwierdziły, że dwa zespoły hakerów powiązane z GRU zaatakowały zaplecze wyborcze Macrona.

Najpierw grupa APT28 w marcu 2017 roku rozpoczęła ataki typu spear phishing, polegające na wysyłaniu maili od rzekomo zaufanego nadawcy, których celem jest uzyskanie poufnych informacji, takich jak hasła dostępowe. Według Google'a w maju 2017 roku, na dwa dni przed drugą tura wyborów prezydenckich we Francji, grupa Sandworm, rozpoczęła następną rundę ataków, przy użyciu tej samej metody.

Macron oskarżył wtedy Rosję o to, że prowadzi we Francji "operację destabilizacji", która miała na celu "sianie niepokoju i dezinformacji".

W lutym "Financial Times" napisał, że grupa APT28, łączona z cyberatakami na Demokratów w USA i wyciekiem maili sztabu Macrona, działa jak agencja wywiadowcza, "gromadząca dane geopolityczne i informacje pomagające w kształtowaniu rosyjskiej polityki".

"FT" napisał też wówczas, powołując się na FireEye, że hakerzy z grupy Sandworm "są bardziej dyskretni niż APT28, ale atakują wiele rządów i władz lokalnych w Europie za pomocą spersonalizowanych ataków (spear phishing), zwłaszcza w Polsce".

Japońska firma Trend Micro zajmująca się cyberbezpieczeństwem jako pierwsza w kwietniu 2017 roku ostrzegła, że APT28 atakuje sztab wyborczy Macrona, ale informacji tych nie udało się wtedy potwierdzić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl