Rosja już nie lubi gruzińskiego wina?

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/congerdesign

  

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział dzisiaj, że wzmocnienie przez państwowy rosyjski urząd Rospotriebnadzor kontroli alkoholu dostarczanego do Rosji z Gruzji nie jest związane z zaostrzeniem stosunków między tymi państwami.

Zdaniem przedstawiciela Kremla Rospotriebnadzor "stale sprawdza jakość dostarczanych do Rosji produktów" i "nie ma to związku" ze wzrostem napięć pomiędzy Moskwą i Tbilisi. Rzecznik oświadczył, że nic mu nie wiadomo o planach wprowadzenia kolejnych ograniczeń wobec Gruzji.

Pytany o to, czy działania Rospotriebnadzoru są kontynuacją wcześniejszych ograniczeń, czyli zawieszenia połączeń lotniczych z Gruzją, Pieskow odparł, że pomiędzy stronami "nie ma konfliktu politycznego". Decyzje Moskwy nazwał on "działaniami prewencyjnymi, (podejmowanymi) w celu zapewnienia bezpieczeństwa współobywateli".

Jednocześnie rzecznik Kremla oświadczył, że wznowienie połączeń lotniczych możliwe będzie, gdy sytuacja w Gruzji "powróci do nierusofobicznego nurtu". Podkreślił, że loty zostają zawieszone od 8 lipca, a dokładny okres trwania zakazu nie został określony.

Pieskow oznajmił, że w Gruzji panuje "rusofobiczna histeria, która podgrzewana jest od wewnątrz przez elementy radykalne".

W wydanym w piątek dekrecie prezydent Rosji Władimir Putin zarządził, że od 8 lipca rosyjskie linie lotnicze nie będą przewozić turystów do Gruzji, a biura podróży - sprzedawać wycieczek do tego kraju. W dekrecie Putin powołał się na względy bezpieczeństwa. Nie wiadomo, jak długo zakaz będzie obowiązywać.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Utrudnienia na przejściu granicznym w Gronowie

zdjęcie ilustracyjne / Lechita [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Z powodu awarii sieci energetycznej we wtorek wstrzymana jest odprawa osób i pojazdów na polsko-rosyjskim drogowym przejściu granicznym w Gronowie (Warmińsko-Mazurskie) - poinformowała Straż Graniczna.

Rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG kpt. Mirosława Aleksandrowicz powiedziała, że do awarii zasilania na przejściu w Gronowie doszło we wtorek nad ranem. Do czasu usunięcia awarii odprawa została czasowo wstrzymana.

"Straż Graniczna zwraca się z prośbą do podróżnych o uwzględnienie tej informacji przy planowaniu tras przejazdu i kierowanie się na inne przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim"

- dodała.

Na pozostałych polsko-rosyjskich przejściach granicznych odprawy odbywają się normalnie. Z Gronowa najbliżej jest do przejścia w Grzechotkach.

Gronowo jest drugim pod względem liczby podróżnych drogowym przejściem granicznym z Federacją Rosyjską. W ciągu doby granicę w obie strony przekracza tu średnio 2,5 tys. osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl