Co musi się stać by Polska zagrała w Final Six Ligi Narodów siatkarzy

/ fivb

  

Polacy, którzy w niedzielę wygrali z Włochami 3:2, zajmują szóste miejsce po 12 kolejkach w tabeli siatkarskiej Ligi Narodów. Do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych zespołów. Udział w Final Six zapewniony mają gospodarze - drużyna USA.

Biało-czerwoni zrównali się z Włochami pod względem liczby zwycięstw, a stratę punktową zmniejszyli do czterech. Jednak o miejscu w tabeli w pierwszej kolejności decyduje właśnie liczba wygranych spotkań, więc Polacy są w dość dobrej sytuacji przed ostatni turniejem fazy interkontynentalnej.

Podopiczni Vitala Heynena w Lipsku zagrają z Niemcami, Japonią i Portugalią. Teoretycznie są to rywale łatwiejsi od tych z którymi spotykali się ostatnio Polacy. Włochów czekają natomiast trudne spotkania z Brazylią, Kanadą i Francją.

Zwycięstwo Polaków z Italią może się okazać bezcenne w kontekście awansu do Final Six

Co musi się wydarzyć, żeby biało-czerwoni cieszyli się z awansu? Trzeba w najbliższy weekend odnieść w trzech meczach więcej zwycięstw od Włochów. Wydaje się to prawdopodobnym scenariuszem i tym bardziej podkreśla wagę niedzielnego meczu z sąsiadami w tabeli.

Tabela:
                M  Z  P  Sety   Pkt
1. Brazylia   12 11  1  35-13  30
2. Iran       12 10  2  32-11  30
3. Francja    12  9  3  31-14  28
4. Rosja      12  9  3  28-15  26
5. Włochy     12  8  4  28-16  25
6. Polska     12  8  4  29-23  21
7. USA        12  7  5  25-20  22
8. Kanada     12  7  5  26-22  20
9. Argentyna  12  6  6  25-22  19
10. Japonia    12  5  7  20-26  14
11. Serbia     12  5  7  23-30  14
12. Bułgaria   12  4  8  18-31  10
13. Australia  12  2 10  17-30  10
14. Niemcy     12  2 10  17-34   8
15. Portugalia 12  2 10  10-31   7
16. Chiny      12  1 11   7-33   4

O kolejności w tabeli jako pierwsze kryterium decyduje liczba zwycięstw.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dlaczego PiS złożyło protesty wyborcze ws. Senatu? Radosław Fogiel wyjaśnia

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

- Nie mamy konkretnych oczekiwań co do wyniku rozpatrywania naszych wniosków, to już będzie decyzja sądu. Naszym głównym oczekiwaniem jest to, że otrzymamy w pełni potwierdzone wyniki głosowania, co na pewno przyczyni się in plus do jakości życia politycznego i debaty politycznej w przeciągu najbliższych 4 lat - mówił o protestach wyborczych złożonych przez PiS w programie Michała Rachonia Radosław Fogiel.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wczoraj do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dotyczące łącznie sześciu okręgów w wyborach do Senatu.

[polecam:https://niezalezna.pl/293913-pis-sklada-kolejne-protesty-wyborcze-dotycza-czterech-okregow-w-wyborach-do-senatu]

Skorzystaliśmy z przysługującego każdemu komitetowi wyborczemu prawa, ponieważ przy analizie wyników do Senatu w kilku okręgach okazało się, że zachodzą równocześnie dwie przesłanki, tzn.  różnica głosów między kandydatami jest bardzo niewielka oraz mamy większy niż średni poziom głosów nieważnych. Tych głosów nieważnych w tych okręgach było więcej, niż wynosiła różnica między kandydatami. Więc uznaliśmy - to było też oczekiwanie lokalnych działaczy, lokalnych struktur - że trzeba tutaj ponownie przeliczyć głosy, żeby mieć absolutną pewność, żeby przez najbliższe 4 lata nie było żadnych niejasności co do prawomocności mandatu jednego czy drugiego senatora

- wyjaśnił Radosław Fogiel. 

Pytany o to, jakie PiS ma oczekiwania co do wniosków podkreślił, że "nie mamy konkretnych oczekiwań co do wyniku rozpatrywania naszych wniosków, to już będzie decyzja sądu".

Naszym głównym oczekiwaniem jest to, że otrzymamy w pełni potwierdzone wyniki głosowania, co na pewno przyczyni się in plus do jakości życia politycznego i debaty politycznej w przeciągu najbliższych 4 lat

- dodał.

Zapytany, czy rozwiązaniem w takich sprawach nie byłoby głosowanie elektroniczne, zastępca rzecznika PiS odpowiedział:

Głosowanie elektroniczne - są tutaj duże plusy i duże minusy. Z jednej strony pod względem uniknięcia odcyfrowywania tego, co tak naprawę jest na kartce papieru czasami nabazgrane i czy jest to głos ważny, czy nieważny, to jest to propozycja kusząca. Z nią się wiążą inne niebezpieczeństwa, np. ataki hakerskie i fałszowanie wyników, a także barierę wejścia dla niektórych wyborców. Podejrzewam, że w przyszłości mniej lub bardziej odległej od tego nie uciekniemy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl