"Jedziemy" - nowy program M.Rachonia! A w nim - mocne słowa o Niemcach: "Przecudowna hipokryzja"

Zdjęcie ilustracyjne / screen z TVP Info

  

Wystartował nowy program redaktora Michała Rachonia w TVP Info. "Jedziemy" - zabrzmiało punktualnie o 7.10. Nie brakowało ciekawych gości i tematów do rozmowy. "Boję się, że ten program niezostanie wyemitowany, za dużo prawdy mówią" - powiedział Sławomir Świerzyński po rozmowie o ostatnich ustaleniach dotyczących klimatu w Unii Europejskiej.

Pierwsza część programu dotyczyła oczywiście ostatnich sytuacji dotyczących klimatu. Podczas czwartkowego szczytu Unii Europejskiej zapisy wniosków końcowych, które mówiły o dojściu Unii do neutralności klimatycznej do 2050 roku, zostały zablokowane przez Polskę i kilka innych państw unijnych. Po drugiej stronie barykady stały Niemcy.

"Angela Merkel dołączyła do dobrych chłopców, ale wiedziała, że Polska i inne kraje Grupy Wyszehradzkiej ten projekt zablokują"

- powiedział Maciej Kożuszek, dziennikarz "Gazety Polskiej".

Sławomir Świerzyński, były działacz PSL i gwiazda muzyki disco polo, mówił o tym, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy wsi. To powinno dać do myślenia wszystkim, którzy myślą o "natychmiastowym odejściu od węgla".

"Dla nas ludzi mieszkających na wsi, węgiel jest głównym źródłem ciepła. Jak węgla zabraknie, to gdzie pójdziemy, do Brukseli? Gazu nie ma. Wójtowie pytają, czy chcemy mieć gaz, mówimy, że tak. Ale pali się węglem, eko groszkiem. Jeżeli nie będziemy palili węglem, to prawdopodobnie śmieciami, które produkujemy w dużej ilości. Doskonale wiemy, że Niemcy są większym trucicielem niż Polska"

- podkreślił.

Były redaktor naczelny "Super Expressu" Sławomir Jastrzębowski o szczycie klimatycznym mówił krótko:

"Ktoś kogoś próbował oszukać. Grupa pewnych państw próbowała oszukać grupę innych państw. My produkujemy, jako Europa, tylko 10 procent tego dwutlenku węgla. To co, robią w tej chwili Niemcy to przecudowna hipokryzja. Wycinają lasy, uruchamiają kopalnie, a jak przychodzą ekolodzy to ich przeganiają bez litości"

Wtedy do głosu włączył się Świerzyński:

"Boję się, że ten program niezostanie wyemitowany, za dużo prawdy mówią"

- skwitował. Uspokajamy - został wyemitowany!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Brazylii wyrzuca ideologię LGBT ze szkół. "Z myślą o pełnej ochronie dzieci"

/ Wokandapix

  

Prezydent Jair Bolsonaro poczynił pierwsze kroki by ochronić dzieci przed ideologią LGTB. Głowa brazylijskiego państwa ogłosiła właśnie, że jego administracja przygotowuje niezbędne zapisy prawne tak, by uniemożliwić rozprzestrzeniania się ideologii gender we wszystkich państwowych szkołach podstawowych. 

Prezydent Bolsonaro ogłosił na Twitterze, że poinstruował brazylijskie Ministerstwo Edukacji, aby opracowało projekt ustawy w celu ochrony nieletnich w szkole przed ideologią gender, która rozprzestrzenia się prawie na całym świecie.

Wcześniej, bo na początku września Bolsonaro napisał na Twitterze, że prokurator generalny Brazylii podjął już decyzję, które z ministerstw ma kompetencje do decydowania o przyszłości ideologii gender w szkołach.

„Prokurator generalny zadeklarował, kto jest odpowiedzialny za stanowienie prawa dotyczącego ideologii gender, ponieważ jest to kompetencja federalna. Z myślą o pełnej ochronie dzieci poleciłem Ministerstwu Edukacji przygotować projekt ustawy zakazującej ideologii gender w szkołach podstawowych”

- czytamy.

Bolsonaro objął urząd 1 stycznia tego roku i decyzją o powstrzymaniu ideologii gender w szkołach spełnił jedną ze swoich obietnic z kampanii. Badanie opinii publicznej z października 2017 r. wykazało, że dziewięciu na dziesięciu Brazylijczyków odrzuca ideologię gender w szkołach. 

W 2018 r. Bolsonaro napisał na Twitterze o swojej przyszłej prezydencji:

„Jednym z moich celów by wyciągnąć Brazylię z najgorszych pozycji w międzynarodowych rankingach edukacyjnych, jest zwalczanie marksistowskich śmieci, które rozprzestrzeniły się w instytucjach edukacyjnych”.

Od tego czasu Bolsonaro był krytykowany przez przedstawicieli mediów i działaczy LGBT, którzy oskarżają go o „homofobię”, a nawet rasizm. Wbrew tej krytyce stwierdził ostatnio, że Brazylia nigdy nie stanie się rajem dla zwolenników LGBT ani turystyki seksualnej pod jego rządami. Jak przypominają media, działacze i aktywiści LGBT w Brazylii są siłą, z którą należy się liczyć. Według doniesień prasowych w czerwcu tego roku w paradzie gejowskiej w São Paulo wzięło udział ponad 3 miliony osób. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl