Prawo i Sprawiedliwość nokautuje konkurencję. Czy ten wynik da partii rządzącej konstytucyjną większość?

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Estymator dla portalu dorzeczy.pl, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS zdeklasowałby polityczną konkurencję. Swój głos na partię Jarosława Kaczyńskiego oddałoby 47,9 proc. ankietowanych, co według szacunków sondażowni oznaczałoby 272 miejsca w Sejmie. Poza posłami PiS, w sejmowych ławach znaleźliby się jeszcze politycy Platformy Obywatelskiej i Wiosny Roberta Biedronia.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się jutro, na PiS zagłosowałoby 47,9 proc. wyborców, a na Platformę Obywatelską ponad połowę mniej - jej wybór zadeklarowało 22,7 proc. ankietowanych. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Wiosna Biedronia z wynikiem wyborczym dającym poparcie na poziomie 7,3 proc.

- tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Estymator dla dorzeczy.pl.

Poniżej progu wyborczego znalazłoby się wiele ugrupowań, z których na najlepszy wynik liczyć mógłby Sojusz Lewicy Demokratycznej (4,5 proc.). Dalej - kolejno - uplasowałyby się: PSL (4,3 proc.), Kukiz'15 (3,5 proc.), Razem (1,8 proc.), Nowoczesna (1,6 proc.), KORWiN (1,6 proc.), Ruch Narodowy (1,3 proc.).

Według szacunków sondażowni, gdyby tak wyglądałyby wybory do Sejmu, PiS otrzymałby 272 mandaty poselskie i do większości konstytucyjnej brakowałoby partii Jarosława Kaczyńskiego tylko 4 mandatów. 

Badanie przeprowadzono w dniach 19-20 czerwca 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1006 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Brazylii wyrzuca ideologię LGBT ze szkół. "Z myślą o pełnej ochronie dzieci"

/ Wokandapix

  

Prezydent Jair Bolsonaro poczynił pierwsze kroki by ochronić dzieci przed ideologią LGTB. Głowa brazylijskiego państwa ogłosiła właśnie, że jego administracja przygotowuje niezbędne zapisy prawne tak, by uniemożliwić rozprzestrzeniania się ideologii gender we wszystkich państwowych szkołach podstawowych. 

Prezydent Bolsonaro ogłosił na Twitterze, że poinstruował brazylijskie Ministerstwo Edukacji, aby opracowało projekt ustawy w celu ochrony nieletnich w szkole przed ideologią gender, która rozprzestrzenia się prawie na całym świecie.

Wcześniej, bo na początku września Bolsonaro napisał na Twitterze, że prokurator generalny Brazylii podjął już decyzję, które z ministerstw ma kompetencje do decydowania o przyszłości ideologii gender w szkołach.

„Prokurator generalny zadeklarował, kto jest odpowiedzialny za stanowienie prawa dotyczącego ideologii gender, ponieważ jest to kompetencja federalna. Z myślą o pełnej ochronie dzieci poleciłem Ministerstwu Edukacji przygotować projekt ustawy zakazującej ideologii gender w szkołach podstawowych”

- czytamy.

Bolsonaro objął urząd 1 stycznia tego roku i decyzją o powstrzymaniu ideologii gender w szkołach spełnił jedną ze swoich obietnic z kampanii. Badanie opinii publicznej z października 2017 r. wykazało, że dziewięciu na dziesięciu Brazylijczyków odrzuca ideologię gender w szkołach. 

W 2018 r. Bolsonaro napisał na Twitterze o swojej przyszłej prezydencji:

„Jednym z moich celów by wyciągnąć Brazylię z najgorszych pozycji w międzynarodowych rankingach edukacyjnych, jest zwalczanie marksistowskich śmieci, które rozprzestrzeniły się w instytucjach edukacyjnych”.

Od tego czasu Bolsonaro był krytykowany przez przedstawicieli mediów i działaczy LGBT, którzy oskarżają go o „homofobię”, a nawet rasizm. Wbrew tej krytyce stwierdził ostatnio, że Brazylia nigdy nie stanie się rajem dla zwolenników LGBT ani turystyki seksualnej pod jego rządami. Jak przypominają media, działacze i aktywiści LGBT w Brazylii są siłą, z którą należy się liczyć. Według doniesień prasowych w czerwcu tego roku w paradzie gejowskiej w São Paulo wzięło udział ponad 3 miliony osób. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl