Karabinierzy nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Nietypowy ładunek na dachu samochodu

/ pixabay.com/CC0/djedj

  

Mieszkaniec południa Włoch załadował na samochód osobowy wyposażenie sypialni i ruszył w drogę na północ. Kiedy dojeżdżał do celu, został zatrzymany przez karabinierów do kontroli. Nie mogli oni uwierzyć w ładunek na dachu auta i odebrali kierowcy prawo jazdy.

Media podały w sobotę, że mężczyzna rozpoczął podróż z karkołomnym ładunkiem w Bari w Apulii i jechał do Savony w Ligurii. Przywiązał do dachu samochodu szafę, ramę łóżka i materac. Przejechał w ten sposób kilkaset kilometrów.

Gdy zjeżdżał z autostrady w rejonie miasta Carpi w regionie Emilia-Romania załadowanym do granic możliwości pojazdem zainteresowali się karabinierzy. Ukarali kierowcę mandatem za przewóz ładunku niebezpiecznego dla innych użytkowników drogi, zabrali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

Podczas szczegółowej kontroli funkcjonariusze odkryli też, że oprócz wyposażenia sypialni mężczyzna przewoził cztery rowery, kilka szafek kuchennych i garnki. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Siedem nowych radiowozów dla gdańskiej policji

/ http://www.gdansk.policja.gov.pl/

  

W piątek flota samochodowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wzbogaciła się o siedem radiowozów. Pięć pojazdów służbowych pozyskano dzięki wparciu gdańskiego magistratu, a kolejne dwa sfinansowano z budżetu Komendy Głównej Policji.

Jak poinformował oficer pasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, środki na zakup pięciu samochodów, przekazały po połowie Gmina Miasto Gdańsk i Komenda Główna Policji. Dodatkowo dwa policyjne samochody służbowe zakupione zostały przez KGP ze środków z Programu Modernizacji Policji.

Spośród siedmiu przekazanych pojazdów sześć jest oznakowanych i są to pojazdy marki Hyundai I30. Jeden pojazd marki Hyundai Kona jest nieoznakowany. Hyundai I30 to radiowozy oznakowane, służące do codziennej pracy patrolowej i trafią do gdańskich komisariatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl