Siła polskiego Kościoła

  

Masowy udział Polaków w procesjach Bożego Ciała – zarówno w małych miejscowościach, wsiach, jak i dużych miastach – oraz wzrost zaufania do Kościoła w ostatnich tygodniach, pokazują, że akcja niszczenia chrześcijaństwa, dyskredytowania autorytetu Kościoła, zupełnie się nie powiodła.

Politycznie dla jej autorów zamieniła się w klęskę. Czy film braci Sekielskich nie wstrząsnął opinią publiczną? Oczywiście, że wstrząsnął. I to potężnie. Najbardziej jednak samymi katolikami. Katolicy chcą bowiem, by w ich wspólnocie pewne rzeczy nie miały miejsca. Jednak absolutnie nie życzą sobie niszczenia tej wspólnoty. Na pewno nie chcą też, żeby ktoś ich obrażał. Siła polskiego Kościoła nie opiera się na jednym czy drugim biskupie. To trwająca ponad tysiąc lat tradycja, która ukształtowała każdego z nas, nawet ludzi niewierzących. Co więcej, Kościół katolicki w Polsce potrafił znaleźć miejsce dla tych, którzy nie byli członkami wspólnoty. Dzisiaj Kościół próbuje odpowiadać na wzywania duchowe współczesności. Wściekły atak na duchowieństwo pokazuje, że jest on niebezpieczny dla prądów wrogich chrześcijaństwu. Dlatego chciano go osłabić. Stało się odwrotnie. Kościół wyjdzie z tego silniejszy.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts