Najstarsza sprinterka świata? Julia „Hurricane” Hawkins ma 103 lata i biega na 100 metrów!

/ twitter.com/nytimes

  

Dwa lata temu Amerykanka Julia Hawkins ustanowiła rekord biegowy w swojej kategorii wiekowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miała wówczas 101 lat. Przebiegła 100m. z czasem 39,62 sekundy. Zyskała przydomek „Hurricane” - huragan. Obecnie - w wieku 103 lat - starsza pani nie zwalnia tempa.

W tym tygodniu pani Hawkins wróciła na tor, aby wziąć udział w wyścigach na 50 i 100 metrów w National Senior Games w Albuquerque. Według organizatorów jest najstarszą kobietą, która oficjalnie startowała na amerykańskiej bieżni.

Julia Hawkins zaczęła trenować bieganie dość późno w życiu, ale szybko stało się ono jedną z jej wielu pasji. Kobieta mieszka w Baton Rouge, gdzie prowadzi aktywne życie - codziennie spaceruje i troszczy się o drzewa na swojej posesji. Ma czworo dzieci, troje wnuków i jednego prawnuka. Przez 70 lat była żoną nieżyjącego już Murraya Hawkinsa, którego poślubiła w czasie II wojny światowej przez telefon.

Zapytana o swój trening odpowiada, że nie koncentruje się na nim. Stara się być aktywna, a o sekrecie długowieczności mówi:

Aby pozostać w formie, po prostu trzeba być aktywnym. Utrzymywać niską wagę i ćwiczyć. Mieć wiele pasji, rzeczy, które cię interesują. Zainteresuj się wieloma sprawami, abyś był zajęty i aby twój umysł był zajęty.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: New York Times, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetyna ma nowego, zaskakującego konkurenta w walce o fotel szefa PO. Jest nim...

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Rozważam start w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej - powiedziała w wywiadzie dla Onetu posłanka Joanna Mucha (PO). - Nawet gdyby się okazało, że będzie kilku kandydatów, to jestem przekonana, że będziemy w stanie dojść do porozumienia - dodała.

"Platforma Obywatelska powinna natychmiast przeprowadzić wewnętrzne wybory. Tego, czy obecny lider PO Grzegorz Schetyna w nich wystartuje i czy je wygra, czy przegra - nie wiemy. Kadencja Grzegorza Schetyny kończy się w styczniu, więc wybrany teraz szef PO miałby pełny mandat do tego, by przeprowadzić ewentualną procedurę związaną z wyborami kandydata na prezydenta RP i poprowadzić kampanię prezydencką. To bardzo istotne, bo te wybory zdecydują o tym, jak Polska będzie wyglądała przez najbliższe lata"

- podkreśliła Mucha.

Pytana, czy chodzi tu o odsunięcie Schetyny od wpływu na wybór kandydata na prezydenta, czy samo rozliczenie za przegrane kampanie wyborcze, posłanka odpowiedziała: "Oczywiście musimy się rozliczyć, ale powinno to się odbyć wewnątrz partii". Na pytanie, dlaczego do tej pory nie było rozliczeń za wyniki wyborów, Mucha odpowiedziała, że umiejętność oceny wyników nigdy nie była mocną stroną Platformy Obywatelskiej.

"A to ważna i potrzebna praktyka w zarządzaniu. Dzięki niej uzyskuje się sterowność, kontrolę nad zmianą. W dobrze zarządzanej organizacji jest to po prostu konieczne i potrzebne. Każda diagnoza, każdy wniosek posuwają nas do przodu"

- zaznaczyła Mucha.

Na uwagę, iż dochodzą do dziennikarzy słuchy, że w partii "wrze" i czy można mówić o buncie w PO, Mucha odparła: "Nie, nie ma mowy o buncie". "Ale w moim przekonaniu dominującą emocją wśród ludzi Platformy i naszych wyborców jest potrzeba zmiany. I poczucie, że bez zmiany przewodniczącego, Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu. Jeśli dziś nie zdecydujemy się na zmianę lidera, to oddamy pole lewicy, a my będziemy schnąć" - podkreśliła.

Pytana, czy poseł Borys Budka, który zadeklarował, że jest skłonny wystartować w wyborach na szefa PO, byłby dobrym liderem, Mucha odpowiedziała, że "rozmowy trwają".

"Wiem o kilku kandydatach, którzy rozważają swój start. Ja również rozważam start w wyborach na szefa PO" - oświadczyła.

Dopytywana, czy będzie kandydować, nawet gdyby Budka potwierdził swój start, czy może dojdzie do porozumienia, aby wystawić jednego kandydata przeciwko Schetynie, posłanka PO powiedziała, że są prowadzone w tej chwili rozmowy. "Jest za wcześnie na podjęcie decyzji. Nawet gdyby się okazało, że będzie kilku kandydatów, to jestem przekonana, że będziemy w stanie dojść do porozumienia. Będziemy pięknie ze sobą konkurować, a na finiszu będziemy wiedzieć, co zrobić, żeby jeden z nas wygrał" - zaznaczyła Mucha. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Onet, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl