Być człowiekiem

  

Niezwykle wzruszająca była uroczystość wręczenia medali Virtus et Fraternitas w Warszawie. To nowe polskie odznaczenie dla wszystkich, którzy zachowywali się wobec Polaków oraz polskiego dziedzictwa bohatersko i po ludzku w nieludzkich czasach totalitaryzmów.

Odznaczono m.in. polskich dyplomatów z ambasady w Szwajcarii, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów, wystawiając im paszporty krajów Ameryki Południowej, Ukraińców, którzy ratowali Polaków podczas rzezi wołyńskiej, czy Kazacha, który pomagał Polakom zesłanym do Kazachstanu i do dziś dba o polskie groby. Jeśli chodzi o zagranicznych odznaczonych, to uroczystość ta przypomniała, że przyjaciół Polski mieliśmy i mamy na całym świecie. To na ogół ludzie pokorni i dobrzy. Sami się nie chwalą. Wreszcie jednak hołd zaczyna oddawać im polskie państwo i prezentować ich dzieło Polakom oraz światu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts