Kto zajmie fotel premiera po Theresie May? W grze zostało tylko dwóch polityków

/ pixabay.com/CC0/xxolgaxx

  

Były minister spraw zagranicznych Boris Johnson i obecny szef dyplomacji Jeremy Hunt powalczą o głosy ok. 160 tys. członków Partii Konserwatywnej w wyborach następcy ustępującej premier Theresy May. Zwycięzca obejmie stery ugrupowania i stanie na czele rządu.

Johnson, który prowadził we wszystkich dotychczasowych rundach głosowania pośród 313 posłów torysów zasiadających w Izbie Gmin, w piątej, decydującej turze uzyskał 160 głosów, zdecydowanie wyprzedzając Hunta mającego poparcie 77 deputowanych.

Na trzecim miejscu znalazł się minister środowiska Michael Gove (75 głosów), który tym samym odpadł z rywalizacji.

Na sobotę w Birmingham zaplanowane jest pierwsze z kilkunastu spotkań wyborczych w całym kraju, w których Johnson i Hunt będą mierzyli się z pytaniami ze strony członków i sympatyków swojej partii. Ostatnie spotkanie odbędzie się 17 lipca w Londynie.

Karty do głosowania korespondencyjnego zostaną rozesłane do członków Partii Konserwatywnej pod koniec pierwszego tygodnia lipca i powinny trafić z powrotem do partyjnej centrali najpóźniej do godz. 17 czasu lokalnego 22 lipca br.

Nowy premier i lider Partii Konserwatywnej zostanie najprawdopodobniej ogłoszony następnego dnia, 23 lipca, co zakończy trzyletnie rządy May.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Sulechowie zlikwidowano nielegalny salon gier

/ KMP Zielona Góra

  

Policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych, który działał w Sulechowie w powiecie zielonogórskim. Znajdowały się w nim cztery automaty – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

"Do salonu wpuszczane były tylko osoby znane i zaufane. Miejsce to zostało namierzone przez dzielnicowych z Sulechowa. Podczas wtorkowej akcji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji"

– powiedziała Stanisławska.

Dodała, że urządzenia zostały zabezpieczone w magazynie Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie, który będzie prowadził postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za nielegalną organizację gier hazardowych grozi grzywna i do trzech lat więzienia. W przypadku automatów grzywna może sięgnąć nawet 100 zł od jednego urządzenia – co wynika z zapisów Ustawy o grach hazardowych.

Z wysoką karą pieniężną musi liczyć się również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

Stanisławska przypomniała, że prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej. Lokal, w którym odbywają się gry hazardowe, nie może być bliżej niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego czy innych ośrodków gry. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl