Włoskie media: Polska w raju

/ uefa

  

"Polska w raju, a Włosi - ależ oni mają pecha"- tak "La Gazzetta dello Sport" podsumowała zwycięstwo biało-czerwonych 1:0 nad gospodarzami mistrzostw Europy do lat 21 w środę w Bolonii. Lokalni komentatorzy nie kryją konsternacji i zdumienia porażką.

Włosi dominowali, ale nie trafiali do bramki i zostali ukarani w wyniku jednego z rzadkich "wypadów" rywali

- relacjonował największy włoski dziennik sportowy. Podano też statystykę wskazującą, że Włosi byli przy piłce przez 66 procent czasu gry i podjęli aż 30 prób strzałów na bramkę przeciwników. "Ale wygrała Polska" - dodał dziennik i przyznał, że wynik ten komplikuje sytuację włoskiej reprezentacji w MME.

Dość bezlitosny jest sprawozdawca agencji Ansa, który ocenił, że Włosi otrzymali od Polaków "kubeł zimnej wody". Włoska reprezentacja grała "ładnie, ale bez konkretów, a do tego miała pecha" - podkreślono.

I tak oto europejskie i także olimpijskie marzenie, po zachłysnięciu się euforią z powodu zwycięstwa nad Hiszpanią, odbiło się o polski mur

- obrazowo opisano.

Szalona radość po nieoczekiwanym zwycięstwie

Komentator włoskiej agencji pocieszał zarazem, że misja Włochów na tych mistrzostwach i w olimpijskiej perspektywie staje się "nadzwyczaj trudna, ale nie niemożliwa". Azzurri - przypomniał - muszą koniecznie wygrać z Belgią w sobotę, a potem liczyć na korzystną dla nich kombinację innych wyników.

Powstaje z tego niemal sudoku. Na razie Włosi są gigantycznie rozżaleni i to po meczu, w którym dominowali od początku do końca

- napisano.

W radiu RAI sprawozdawcy załamywali ręce, nie kryjąc przy tym zdziwienia słabą grą Włochów. Podkreślali, że po golu Polaków młodzi "Azzurri" grali jakby "na remis" i nie było po nich widać, że celem jest zwycięstwo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Empik zachowuje się jak cenzor” - mówi J. Hajdasz. Będzie reakcja Centrum Monitoringu Wolności Prasy

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jest dla mnie niezrozumiałym stanowisko firmy Empik, która odmawia dystrybucji gazety z tego powodu, że redakcja tej gazety uznała za stosowne dołączyć naklejkę promującą określony światopogląd. (…) W tym konkretnym wypadku z całą pewnością jest to naruszenie zasady wolności słowa – mówi portalowi niezalezna.pl dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP) Jolanta Hajdasz.

W Empiku nie będzie można kupić wydania „Gazety Polskiej” z naklejką? Taką informację podała na Twitterze rzeczniczka Empiku, Monika Marianowicz.

– Nasza akcja była wymierzona w cenzurę i prześladowania ludzi mających inne poglądy niż ideologia LGBT - powiedział portalowi niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP” w reakcji na decyzję Empiku.

[polecam:https://niezalezna.pl/280931-w-empiku-nie-kupisz-gazety-polskiej-z-naklejka-sakiewicz-odpowiada-mielismy-racje-w-100-procentach]

O komentarz do bulwersującej zachowania szefostwa salonów prasowych, poprosiliśmy Jolantę Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP).

- Jest dla mnie niezrozumiałym stanowisko firmy Empik, która odmawia dystrybucji gazety z tego powodu, że redakcja tej gazety uznała za stosowne dołączyć naklejkę promującą określony światopogląd. Firma, która zajmuje się dystrybucją prasy nie może ingerować w to, co jest treścią tej gazety. Tymczasem zachowuje się jak cenzor - ocenia treść i w konsekwencji tej oceny odmawia dystrybucji. W tym konkretnym wypadku z cała pewnością jest to naruszenie zasady wolności słowa. I jako dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyjmuję to z oburzeniem. Czy w takim razie każdy numer przed sprzedażą trzeba wysyłać do akceptacji do dystrybutora, by mieć pewność ze zechce go sprzedawać? Centrum Monitoringu Wolności Prasy na pewno zabierze w tej sprawie głos wydając oświadczenie jutro czyli we wtorek

- powiedziała portalowi Niezalezna.pl Jolanta Hajdasz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl