Dziwaczny mundial

  

W Nanterre został zatrzymany i umieszczony w areszcie tymczasowym były prezes UEFA, a w latach 80. jeden z najlepszych piłkarzy na świecie Michel Platini. Zdarzenie ma związek z przyznaniem Katarowi prawa do organizacji mundialu w 2022 r. Z komunikatów wynika, że chodzi o korupcję przy głosowaniu.

Tę egzotyczną kandydaturę przegłosowano w 2010 r., wtedy też jednocześnie wybrano Rosję na gospodarza mistrzostw świata 2018. Tamte wydarzenia są przedmiotem międzynarodowych śledztw i publikacji dziennikarskich od lat. Doprowadziły już do upadku poprzedniego kierownictwa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – FIFA. Ale nikt ważny nie został dotąd skazany. Rosja zorganizowała mundial mimo agresji na sąsiadów i setek więźniów politycznych. Teraz czekają nas kolejne dziwaczne mistrzostwa, tym razem w kraju oskarżanym o wspieranie islamistycznego terroryzmu i posługiwanie się niewolniczą pracą. Turniej tym bardziej zaskakujący, że ma się odbyć zimą, bo latem w Katarze jest za gorąco. Może jest jeszcze czas, by zmienić tamtą decyzję. Jest przecież wiele krajów bardziej normalnych i jednocześnie mających tradycje futbolowe.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts