Ulewa na Lubelszczyźnie. Są podtopienia

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Kilkadziesiąt domostw w Wierzchowiskach zostało dziś podtopionych na skutek gwałtownej ulewy, która przeszła w powiecie janowskim. Strażacy w Lubelskiem wyjeżdżali ok. 80 razy do usuwania skutków burz.

W miejscowościach Wierzchowiska Pierwsze i Wierzchowiska Drugie część domostw została podtopiona.

"Otrzymaliśmy około 25 wezwań z takich domostw"

- powiedział rzecznik prasowy komendy powiatowej straży pożarnej w Janowie Lubelskim mł. bryg. Piotr Drzymała.

Jak dodał, teren jest tam nierówny, pagórkowaty i woda spływa. Na miejscu pracują strażacy.

"Opady ustały. Czekamy teraz, aż ta woda spłynie i będziemy przystępowali do wypompowywania jej w domów, piwnic, posesji"

– zaznaczył.

W sąsiedniej wsi Pasieka woda podmyła drogę i zerwała przepust.

"Droga jest uszkodzona i nieprzejezdna"

– dodał Drzymała.

Do Wierzchowisk udał się także komendant wojewódzki straży pożarnej, który ma nadzorować prowadzone działania. Mają być też ściągane dodatkowe zastępy strażaków z sąsiednich powiatów.

"Nie ma informacji, aby ktoś został ranny"

– zaznaczył Drzymała.

Ulewne deszcze i burze przeszły w środę po południu także m.in. przez tereny powiatów zamojskiego, puławskiego, tomaszowskiego. Strażacy wyjeżdżali około 80 razy do usuwania skutków gwałtownych ulew - m.in. wypompowywania wody, usuwania z dróg połamanych konarów drzew.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto nowy szef Pentagonu. Kim jest Mark Esper?

Pentagon - zdjęcie ilustracyjne / David Mark; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykański Senat zatwierdził kandydaturę Marka Espera na szefa Pentagonu. Desygnowany przez prezydenta USA Donalda Trumpa na ministra obrony Esper pełnił tę funkcję tymczasowo od czerwca.

Esper został w ubiegłym tygodniu przesłuchany i zarekomendowany przez senacką komisję sił zbrojnych. Od czerwca pełnił funkcję szefa Pentagonu tymczasowo.

Mark Esper pełnił wcześniej, od 2017 roku, funkcję sekretarza ds. sił lądowych w Pentagonie. Wcześniej był m.in. lobbystą wielkiego koncernu zbrojeniowego Raytheon Company.

W czerwcu poprzedni p.o. ministra obrony Patrick Shanahan oznajmił, że nie chce być brany pod uwagę jako szef tego resortu. Jego decyzja przedłużyła i tak już najdłuższy okres, w którym Pentagonem kieruje pełniący obowiązki.

Na czele Pentagonu Shanahan zastąpił Jamesa Mattisa, który w grudniu 2018 roku nieoczekiwanie podał się do dymisji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl