Będzie to drugi mecz obu zespołów w tym turnieju. Włoski szkoleniowiec, były środkowy pomocnik reprezentacji Italii w latach 1998-2002, który ma obecnie 48 lat, uważa, że klimat mistrzostw przypomina mu atmosferę, jaka panowała na mundialu w jego kraju w 1990 roku.

Cytowany przez dziennik "La Gazzetta dello Sport" trener ma nadzieję, że po niedzielnym zwycięstwie nad Hiszpanią 3:1 jego drużyna ma szanse pokonać również Polaków i tym samym praktycznie już zakwalifikować się już do półfinałów.

Zdaniem Di Biagio będzie to jednak mecz zupełnie odmienny od poprzedniego i bardzo trudny, ponieważ - w jego ocenie - Polska potrafi się bronić i bardzo dobrze rusza do kontrataku.

Kiedy ma się wrażenie, że polska drużyna jest w opałach, umie podnieść się i uderzyć.Dlatego musimy być lepsi w przejmowaniu piłki i ataku; możemy zrobić tu wielki krok naprzód

- zaznaczył Di Biagio.

Szkoleniowiec nie ukrywa, że stadion w Bolonii, na który wyprzedano już wszystkie bilety, też może okazać się pomocny:

Przeżywamy na nowo mundial z 1990 roku, ludzie chcą kibicować i cieszyć się, musimy wykorzystać ten moment.

Oby Szymon Żurkowski dziś znów znalazł drogę do siatki rywali

Według "Corriere della Sera" ewentualna porażka w środę z drużyną trenera Czesława Michniewicza mocno pokrzyżowałaby Włochom plany. Prezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej Gabriele Gravina poradził na tych łamach młodym reprezentantom dalszą koncentrację i pogratulował im "charakteru, determinacji i woli zwycięstwa", okazanej w potyczce z Hiszpanami.

"Teraz trzeba myśleć wyłącznie o Polsce" - wzywa "Corriere della Sera". Biało-czerwoni na inaugurację pokonali Belgów 3:2 i też mają trzy punkty.

Do półfinałów awansują zwycięzcy grup i ekipa z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą drugie miejsca.