Nie do wiary, że poseł PO-KO wymyślił coś takiego. Celna riposta rzecznika rządu!

Krzysztof Mieszkowski / Zbyszek Kaczmarek

  

Ten to ma pomysły! Poseł Krzysztof Mieszkowski stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem byłaby... Rzeczpospolita Europejska. Miało by to oznaczać odejście od państw narodowych. O ten pomysł zapytano rzecznika rządu Piotra Muellera - a ten nie zostawił na wymysłach Mieszkowskiego suchej nitki. Przypomniał za to o Konstytucji.

W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" poseł PO-KO Krzysztof Mieszkowski wypowiadał się w kwestii organizacji mediów publicznych. Popisał się wówczas dziwnym stwierdzeniem.

"Zasady powinny być jednolite, zwłaszcza jeśli zakładamy, że Unia Europejska ma być ponadnarodowym formatem politycznym i czymś w rodzaju Republiki Europejskiej"

- powiedział Mieszkowski.

Poseł klubu PO-KO zadeklarował, że jest... zwolennikiem "Rzeczypospolitej Europejskiej, czyli odejścia od państw narodowych".

Rzecznik rządu Piotr Mueller ocenił pomysł Mieszkowskiego jako "zaskakujący".

"Zaskakujące jest to, że w klubie PO pojawiają się pomysły, żeby de facto doprowadzić do sytuacji, w której Polska staje się elementem państwa europejskiego, a nie suwerennym podmiotem w polityce europejskiej"

- powiedział Mueller.

"Niestety to jest kolejny dowód na to, że w ramach PO, w ramach koalicji, jeszcze nie wiadomo jak nazwanej, nie będzie spójnego programu wyborczego w tak kluczowej rzeczy, jak to czy Polska ma być suwerennym podmiotem w polityce międzynarodowej czy elementem składowym państwa europejskiego"

- dodał.

Mueller ocenił, że pomysł ponadnarodowego państwa europejskiego jest niezgodny z Konstytucją.

"Tego, co poseł Mieszkowski mówi, nie da się wpisać w obowiązujące w Polsce przepisy konstytucyjne"

- ocenił rzecznik rządu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przestępca z Polski zatrzymany na Majorce

/ pixabay.com

  

Poszukiwany od 2016 roku 44-letni mieszkaniec warszawskiego Targówka ukrywał się w Bułgarii, Tajlandii, Malezji i Wielkiej Brytanii. Policja dopadła go w końcu na hiszpańskiej Majorce, skąd trafi za kraty polskiego więzienia. Ma do odsiadki ponad 20 lat.

Śledczy uważają mężczyznę za jednego z najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców. Za 44-latkiem wydano cztery listy gończe i europejski nakaz aresztowania. Został zatrzymany na hiszpańskiej wyspie w ubiegły wtorek.

Podkomisarz Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV poinformowała, że mężczyzna jest podejrzany o podrabianie dokumentów, fałszowanie pieniędzy, korupcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji, uszkodzenie ciała. Zarzucano mu również nielegalne posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Jednak od trzech lat 44-latek skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zaangażowani w poszukiwania funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek ustalili, że mężczyzna ukrywał się m.in. w Bułgarii, Tajlandii, Malezji i Wielkiej Brytanii. W lutym bieżącego roku wydano za 44-latkiem europejski nakaz aresztowania.

Policja informuje, że śledczy dowiedzieli się, że poszukiwany może obecnie ukrywać się w Hiszpanii.

"Informację taką przekazali do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji i nawiązali współpracę z oficerem łącznikowym w Madrycie, angażując jednocześnie do tych działań policję hiszpańską"

- informuje Paulina Onyszko.

Po dopełnieniu wszystkich wymaganych procedur ekstradycyjnych, mężczyzna zostanie deportowany do Polski i stanie przed sądem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl