Ciąg dalszy sprawy byłego prezydenta Olsztyna. Prokuratura złożyła apelację od wyroku

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku złożyła apelację od wyroku uniewinniającego byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Apelację tę rozpozna Sąd Okręgowy w Olsztynie.

pixabay.com/CC0/AJEL

Rzecznik prasowy białostockiej Prokuratury Okręgowej Łukasz Janyst poinformował PAP, że apelacja została wniesiona, ponieważ prokuratura nie zgadza się z ustaleniami faktycznymi sądu w tej sprawie.

- Te ustalenia w konsekwencji doprowadziły do uniewinnienia oskarżonego. Ocena prokuratury jest odmienna

 - powiedział prokurator Janyst.

Były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski w ostatnich dniach grudnia został uniewinniony od dwóch zarzutów dotyczących gwałtu na ciężarnej urzędniczce ratusza. Czynów miał się dopuścić, gdy był prezydentem miasta. W pierwszym rozpoznaniu sprawy przez sąd w Ostródzie został skazany na 5 lat więzienia, w ponownym procesie, który w grudniu ub. roku zakończył się w Olsztynie – został uniewinniony.

Nie wiadomo, z jakiego powodu Małkowski został skazany w Ostródzie w 2015 roku, a uniewinniony w 2018 roku w Olsztynie – obie sprawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami. Rzecznik sądu i prokurator informowali wcześniej, że w olsztyńskim procesie "materiał dowodowy został pogłębiony".

Małkowski od początku ujawnienia tzw. seksafery z jego udziałem w styczniu 2008 roku powtarzał, że jest niewinny.

W czasie procesu, który rozpoczął się w 2011 roku (drugi proces ruszył w 2017 roku), Małkowski trzy razy startował w wyborach samorządowych i za każdym razem przegrywał fotel prezydenta Olsztyna w drugiej turze. Małkowski jest obecnie olsztyńskim radnym, w środę na swoim profilu społecznościowym i za pomocą komunikatora internetowego życzył mieszkańcom Olsztyna udanych wakacji.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Czesław Małkowski #Olsztyn #proces

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo