Nieciekawa prawda

  

Ks. Józef Tischner mawiał, że dla górala istnieją trzy prawdy: świnto prowda, tys prowda i gówno prowda. Nie mam wątpliwości, która z nich jest prawdą o nowym ugrupowaniu Michała Kołodziejczaka. Ludowy trybun postanowił iść do Sejmu, by tam się bić o interes rolników.

Jeszcze kilka miesięcy temu twierdził, że kandydowanie nie ma najmniejszego sensu i trzeba się skupić na budowie organizacji rolniczej. Dziś, ledwie po kilku miesiącach mu się odwidziało i zamierza wskoczyć w buty PSL, które porzuciło swojskie gumofilce (do czasów crocsów najlepsze buty na wieś) na rzecz tęczowych baletek. Zapewne poczuł siłę i czas. I nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie hasła, które głosi niejako przy okazji. Kołodziejczak bowiem kreśli wizję amerykańskich wojsk okupacyjnych, straszy Ukrainą, przekonuje do Rosji. Nie wiem, co ten człowiek ma w głowie, ale gdyby chcieć wprowadzić w życie bełkot, który z siebie wydaje, oznaczałoby to wyjście z NATO i Unii Europejskiej oraz niemal pewny powrót do rosyjskiej strefy wpływów. Okazuje się więc po latach, że nie miał racji Józef Mackiewicz, mówiąc, że tylko prawda jest ciekawa. Prawda Kołodziejczaka jest ze wszech miar nieciekawa.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl