Ten "zwariowany dominikanin" musi być z Polski! Pielgrzymujący o. Adam spotkał się z papieżem

Papież Franciszek błogosławi pielgrzymującego ojca Szustaka / fot. Langusta Na Palmie/www.facebook.com/LangustaNaPalmie/

  

Zdjęcie papieża Franciszka z polskim dominikaninem zrobiło w polskiej sieci prawdziwą furorę - w niespełna dobę zebrało ponad 43. tys. "polubień" i szybko stało się internetowym viralem. Ojciec Adam Szustak jest w trakcie pieszej pielgrzymki do Jerozolimy, która ma być formą pokuty za grzechy własne i - jak sam pątnik podkreśla - grzechy Kościoła. Na trasie do Ziemi Świętej zakonnik postanowił zahaczyć o... Watykan.

Ojciec Adam Szustak, dominikanin i zarazem cieszący się dużą popularnością youtuber, niedługo po premierze "Kleru" zapowiedział, że planuje wyruszyć w pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Jak podkreślał zakonnik, jego samotna pielgrzymka ma mieć charakter pokutny, ze szczególnym uwzględnieniem grzechów ludzi Kościoła. Kapłan wyruszył w drogę pod koniec kwietnia i od tamtego czasu nie udzielał się w mediach społecznościowych.

Wczoraj jednak na facebookowym profilu Langusty Na Palmie (tak nazywa się kanał na YouTube prowadzony przez Szustaka) pojawił się niezwykły wpis:

No więc tak. Jakimś cudem doszedłem do Rzymu:) Na pełnej petardzie wbiłem do Watykanu i mówię im tam, że się muszę widzieć z Franciszkiem. Dorwałem go na kilka minut przed śniadaniem, kard. Konrad mnie poratował i mówi Franciszkowi, że jest tu taki zwariowany dominikanin, który musi go zobaczyć. Papież uśmiechnął się i powiedział (true story, nie ściemniam): skoro zwariowany to na pewno z Polski! 

- pisze ojciec Adam.

Więc ja mówię: Ojcze! Tyle tu lazłem, to mnie pobłogosław. Położył mi rękę na głowie jak tato, pobłogosławił i pokornie poprosił: zanieś też grzechy papieża do Bożego Grobu. No to nie mam wyjścia, trzeba iść dalej. Spłakałem się jak dziecko. Połowa za mną, połowa przede mną. Ściskam Was jak nie wiem co i błogosławię. Do sierpnia, bączki drogie. o. adam. +

- możemy przeczytać.

Wpis opatrzony zdjęciem dominikanina z papieżem Franciszkiem błogosławiącym go na dalszą drogę szybko obiegł polski internet i doczekał się ok. 45 tys. "polubień" w zaledwie kilkanaście godzin. 

Uwaga! Wszyscy chętni, którzy pragną, by o. Adam zaniósł ich intencję modlitewną do Ziemi Świętej, mogą zostawić ją pod poniższym filmikiem:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Langusta Na Palmie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont ulicy Garbary. Wkrótce koniec!

/ poznan.pl

  

Szybkie tempo prac i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót na ul. Garbary w Poznaniu – poinformował poznański magistrat. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się po całej szerokości ulicy.

Celem prac prowadzonych na jednej z głównych poznańskich ulic jest przygotowanie ulicy Garbary do wprowadzenia buspasa. Remont nawierzchni prowadzony jest na lewym pasie jezdni, na odcinku od ulicy Wielkiej do posesji nr 48.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że szybkie tempo prac remontowych i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się już po całej szerokości ulicy.

"Następny etap został zaplanowany już od 2 do 7 marca, kiedy drogowcy z Zakładu Robót Drogowych wyremontują prawy pas na odcinku od ulicy Estkowskiego do ulicy Wielkiej. Tydzień przerwy między kolejnymi etapami jest spowodowany koniecznością odtworzenia jezdni pobliskich ulic Mostowej i Wszystkich Świętych wraz ze skrzyżowaniem ulic Wszystkich Świętych i Garbary"

– podał Urząd Miasta Poznania.

Następnie na ulicy wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni środkowego pasa na odcinku od okolic przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Wielkiej. Przy sprzyjającej pogodzie prace te rozpoczną się 7 marca i potrwają tydzień.

Magistrat podał, że kolejne działania na ul. Garbary uzależnione będą od rozpoczęcia robót na ul. Jana Pawła II, gdzie dobudowany zostanie trzeci pas jezdni; od ronda Śródka w kierunku ul. Berdychowo.

Ulica Garbary to jedna z głównych dróg w ścisłym centrum Poznania. Według danych zaprezentowanych przez Urzęd Miasta Poznania, poruszające się nią autobusy czterech linii przewożą dziennie ok. 15 tys. osób. Według rozkładu jazdy autobusy powinny przejechać ul. Garbary w ciągu pięciu minut, ale ze względu m.in. na natężenie ruchu w centrum często zdarzają się opóźnienia. Magistrat wskazał, że wprowadzenie buspasa w tym miejscu pozwoli zminimalizować rozbieżności pomiędzy rozkładowym a rzeczywistym czasem przejazdu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts