Cysterna staranowała radiowóz na S1. Policjanci przewiezieni do szpitala

/ sosnowiec.slaska.policja.gov.pl

  

Z poważnymi obrażeniami głowy i klatki piersiowej trafili dzisiaj do szpitala dwaj policjanci po tym, jak w radiowóz, w którym siedzieli, uderzyła cysterna. Wypadek na S1 w Sosnowcu (Śląskie) na nitce w kierunku Łodzi spowodował poważne utrudnienia w ruchu.

Ok. godz. 1.40 w nocy policjanci siedzieli w radiowozie z włączoną sygnalizacją świetlną, zabezpieczając miejsce wcześniejszej kolizji, w której została potrącona sarna. Funkcjonariusze czekali na służby, które miały uprzątnąć jezdnię. Wtedy w ich radiowóz wjechała cysterna.

- Zostali przewiezieni do szpitala. Mimo poważnych obrażeń informacje od lekarzy na tę chwilę są takie, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przechodzą jednak dalsze szczegółowe badania

 - powiedziała oficer prasowy sosnowieckiej policji asp. szt. Sonia Kepper.

Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia, które spowodowało kilkugodzinną blokadę drogi. Zorganizowano objazdy. Obecnie trasa już jest przejezdna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W Rzymie zmarł Piero Terracina. "Był niezmordowanym świadkiem pamięci o Shoah"

Piero Terracina / Di Pigr8 - Opera propria, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9666997

  

W wieku 91 lat w Rzymie zmarł w niedzielę jeden z ostatnich Włochów ocalałych z Holokaustu, były więzień Auschwitz Piero Terracina. Przez kilkadziesiąt lat prowadził działalność edukacyjną jako świadek Zagłady. Hołd oddają mu władze Włoch i politycy.

W 1938 roku na mocy włoskich ustaw rasowych Piero Terracina razem z innymi żydowskimi uczniami został wyrzucony z publicznej szkoły w Wiecznym Mieście. Kontynuował edukację w żydowskiej szkole. W październiku 1943 roku zdołał uniknąć łapanki w stołecznym getcie. W kwietniu 1944 roku w rezultacie donosu został aresztowany przez hitlerowców z całą siedmioosobową rodziną. Wszystkich wywieziono do Auschwitz. Tylko on ocalał z całej rodziny i wrócił do Rzymu.

O tragedii Holokaustu jako jej świadek opowiadał niemal do końca życia.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella oddając hołd Terracinie nazwał go "niezmordowanym świadkiem pamięci o Shoah".

Premier Giuseppe Conte podkreślił, że jego pamięć jest dziedzictwem dla następnych pokoleń

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl