Młodzież z Turcji upamiętnia poległych żołnierzy polskich i tureckich

/ K. Czerwińska/Senat RP

  

Do Polski przyjechała młodzież z Turcji, uczęszczającą do jednego z najbardziej znanych i najstarszych liceów w Turcji Kabataş Erkek Lisesi. Młodzi ludzie realizują program upamiętnienia poległych żołnierzy polskich i tureckich z czasów I i II wojny światowej oraz Powstania Warszawskiego.

Z turecką młodzieżą spotkała się wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, która powiedziała, że to bardzo ważne, by młodzież włączała się w projekty upamiętniające wydarzenia z przeszłości, bo pamięć historyczna  kształtuje tożsamość narodową. Dodała, że w Polsce przywiązuje się dużą wagę do nauki historii, bo to wiedza o otaczającym nas świecie, a bez pamięci o przeszłości, nie ma przyszłości. 

Podczas spotkania wicemarszałek rozmawiała o Powstaniu Warszawskim, o pielęgnowaniu pamięci historycznej, o tym jak ważna jest współpraca i wymiana młodzieży, bo to młodzi ludzie będą mieli wpływ na kształtowanie przyszłości świata. Na zkończenie turecka młodzież wykonała patriotyczną pieśń turecką z okresu I wojny światowej oraz jedna z najpopularniejszych piosenek Powstania Warszawskiego „Warszawskie dzieci”.

Uczniowie opowiedzieli też o swoim projekcie i przekazali oprawiony certyfikat posadzenia 40 drzew, w wiosce Alemdağ Ballica w okręgu Cekmeköy, upamiętniających poległych żołnierzy.

Uczniowie i nauczyciele Liceum Kabatas ze Stambułu przebywają w Polsce z 7-dniową wizytą. W Liceum im. Tadeusza Czackiego, które jest szkołą-siostrą Liceum Kabatas, uczniowie tureccy zaprezentowali program artystyczny upamiętniający poległych żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: senat.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

"Gazeta Polska" z naklejką "Strefa Wolna od LGBT". Lewacy dostali szału, Instagram cenzuruje!

Zdjęcie ilustracyjne / Gazeta Polska

  

W kolejnym numerze "Gazety Polskiej" dodatkiem będzie naklejka "Strefa Wolna od LGBT". Informacja o tym fakcie nie spodobała się administratorom Instagrama. Serwis społecznościowy usunął wpis informacyjny, twierdząc, że jest to... mowa nienawiści. Czyżby wpływ miały na to skrajne opinie lewicowych środowisk, które z pianą na ustach atakują inicjatywę tygodnika?

Dziś w mediach społecznościowych "Gazety Polskiej" pojawiła się informacja o tym, że w najbliższym numerze - w kioskach od 24 lipca - dodatkiem do gazety będzie naklejka "Strefa Wolna od LGBT" z przekreślonym tęczowym symbolem, którym często posługują się homoseksualiści, transwestyci i biseksualiści, domagający się m.in. wprowadzenia "małżeństw" jednopłciowych. Nalepka to znak sprzeciwu nie wobec konkretnych osób, ale wobec radykalnie lewicowej ideologii godzącej w rodzinę i wartości, na których od wieków opiera się europejska cywilizacja.

Informacja o naklejce obiegła internet. Lewackie środowiska rozpoczęły nagonkę na "Gazetę Polską", doszukując się różnorakich porównań, często oderwanych od rzeczywistości. Wpis na stronie "Gazety Polskiej" był wielokrotnie komentowany i widać, że stał się niewygodny dla zwolenników środowiska LGBT, także dla polityków popierających tę ideologię.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej - ten sam, który mówił o adopcji dzieci przez homoseksualistów - zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury:

Szybko okazało się też, że niektóre media społecznościowe także nie wytrzymały ciśnienia związanego z tym tematem. Serwis Instagram usunął zdjęcie naklejki z profilu "Gazety Polskiej". Powód? "Mowa nienawiści i zakazane symbole". Nie sprecyzowano jednak, czy chodzi o symbol tęczy, czy może o to, że został przekreślony. Znając jednak standardy niektórych social mediów, można się tego domyślić.

Tak czy inaczej, zapraszamy do kiosków. Już 24 lipca z "Gazetą Polską" naklejka "Strefa Wolna od LGBT". Cenzury - nie będzie!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl