„Misiek” Kamiński złożył życzenia prezesowi PiS. Czego życzył? Odejścia od władzy

Michał Kamiński / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dziś 70 urodziny obchodzi Jarosław Kaczyński . Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości życzenia postanowił złożyć także „Misiek” Kamiński. Zaczęło się dość niewinnie, jednak polityk błyskawicznie wykorzystał okazję do... ataku na PiS. Przy okazji podzielił się z widzami swoimi przemyśleniami na temat kondycji polskiej sceny politycznej.

Zaczęło się od od życzeń skierowanych do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Kamiński nie byłby chyba jednak sobą, gdyby nie dorzucił do nich kilku uszczypliwych uwag.

Jarosław Kaczyński będzie liderem tak długo, jak będzie chciał być liderem. Na tyle, na ile mu zdrowie pozwoli. Jak każdemu człowiekowi życzymy mu, przy okazji dzisiejszych urodzin, oczywiście jak najlepszego zdrowia. Ja mu nie życzę, żeby rządził długo Polską.
- mówił „Misiek” Kamiński w programie „Fakty po faktach” TVN24.
 
To nie jedyne „mądrości”, które wygadywał w telewizyjnym studio TVN24.
 
Z widzami postanowił podzielić się przemyśleniami dotyczącymi kondycji opozycji i roli Donalda Tuska w polskiej polityce.

Jest coś na rzeczy, że Donald Tusk trochę nie wychował sobie następcy. I trochę jest tak, że opozycja, Platforma Obywatelska jak Tuska zabrakło, byli trochę jak dzieci, których rodzicie wyjechali, a tutaj trzeba zacząć żyć po dorosłemu.
- mówił Michał Kamiński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl, TVN24

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wenecja otrząsa się po powodzi

zdjęcie ilustracyjne, / twitter.com/@pablosky_1968

  

Wenecja, która w ciągu sześciu dni została trzykrotnie zalana, w poniedziałek powoli wraca do normalnego życia. W mieście można znów kupić świeży chleb, którego brakowało w czasie powodzi. Trwa liczenie strat i wielkie sprzątanie.

Powrót do codziennego życia w historycznym centrum miasta i na okolicznych wyspach jest bardzo trudny, bo zniszczenia po trzech falach przypływu są ogromne. Władze szacują je obecnie na ponad miliard euro.

Trwa znów wypiek chleba. Piece wyłączono lub uległy awarii, gdy miasto było zalane. Większość z nich, po tym, jak znalazły się w wodzie, wymagało napraw, które przeprowadzono w poniedziałek rano.

Działalność wznawia powoli teatr La Fenice, który także ucierpiał w rezultacie tzw. acqua alta. Trwa tam wyścig z czasem, ponieważ na niedzielę zapowiedziano premierę opery "Don Carlos" Giuseppe Verdiego z okazji otwarcia nowego sezonu. Ostatnia próba odbyła się tam 12 listopada, tuż przed nadejściem wielkiej wody.

Trwa mobilizacja i inicjatywy solidarności, by pomóc mieszkańcom Wenecji i wesprzeć kosztowną odnowę zniszczonych zabytków. Ambasada Włoch w Rosji poinformowała, że w ciągu niespełna doby otrzymała od różnych osób i instytucji deklarację przekazania na ten cel miliona euro.

Wcześniej szef MSZ Włoch Luigi Di Maio informował, że do wszystkich ambasad na świecie zaapeluje o przygotowanie inicjatyw na rzecz Wenecji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl