Podpalono najstarszy dąb na Mazowszu?

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Warszawska policja otrzymała zgłoszenie o popełnieniu wykroczenia względem płonącego dębu Mieszko I. Policjanci zbierają informacje w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia - powiedział oficer prasowy komendy rejonowej policji Warszawa II asp. szt. Robert Koniuszy.

Podinspektor Dominika Wiśniewska ze stołecznego ratusza poinformowała, że w związku z pożarem 600-letniego dębu na warszawskim Ursynowie "przedstawiciele Biura Ochrony Środowiska zgłosili sprawę o popełnieniu wykroczenia do Komendy Rejonowej Policji Warszawa przy ul. Malczewskiego 3/7/5".

Oficer prasowy komendy rejonowej policji Warszawa II asp. szt. Robert Koniuszy potwierdził otrzymanie zgłoszenia i dodał, że policjanci zbierają informacje w celu wyjaśnienia okoliczności pożaru dębu. "Na chwilę obecną zabezpieczyliśmy monitoringi z 14 kamer, ustalamy świadków, podjęliśmy czynności operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze, żeby dowiedzieć się, czy mogło dojść do podpalenia celowo, czy jest to zdarzenie losowe" - dodał.

600-letni dąb Mieszko I – pomnik przyrody, najstarszy dąb szypułkowy na Mazowszu - zapłonął w nocy z niedzieli na poniedziałek. W poniedziałek przed południem część drzewa ponownie płonęła. Strażacy gasili ogień, a w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom ul. Nowoursynowska, przy której rośnie drzewo, została wyłączona z ruchu.

Służby prasowe ratusza zapewniły, że pierwsze decyzje o zabezpieczeniu dębu zapadną przed 20 czerwca, a po sporządzeniu diagnozy przez dendrologów miasto podejmie działania dotyczące pomnika przyrody.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

"Gazeta Polska" z naklejką "Strefa Wolna od LGBT". Lewacy dostali szału, Instagram cenzuruje!

Zdjęcie ilustracyjne / Gazeta Polska

  

W kolejnym numerze "Gazety Polskiej" dodatkiem będzie naklejka "Strefa Wolna od LGBT". Informacja o tym fakcie nie spodobała się administratorom Instagrama. Serwis społecznościowy usunął wpis informacyjny, twierdząc, że jest to... mowa nienawiści. Czyżby wpływ miały na to skrajne opinie lewicowych środowisk, które z pianą na ustach atakują inicjatywę tygodnika?

Dziś w mediach społecznościowych "Gazety Polskiej" pojawiła się informacja o tym, że w najbliższym numerze - w kioskach od 24 lipca - dodatkiem do gazety będzie naklejka "Strefa Wolna od LGBT" z przekreślonym tęczowym symbolem, którym często posługują się homoseksualiści, transwestyci i biseksualiści, domagający się m.in. wprowadzenia "małżeństw" jednopłciowych. Nalepka to znak sprzeciwu nie wobec konkretnych osób, ale wobec radykalnie lewicowej ideologii godzącej w rodzinę i wartości, na których od wieków opiera się europejska cywilizacja.

Informacja o naklejce obiegła internet. Lewackie środowiska rozpoczęły nagonkę na "Gazetę Polską", doszukując się różnorakich porównań, często oderwanych od rzeczywistości. Wpis na stronie "Gazety Polskiej" był wielokrotnie komentowany i widać, że stał się niewygodny dla zwolenników środowiska LGBT, także dla polityków popierających tę ideologię.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej - ten sam, który mówił o adopcji dzieci przez homoseksualistów - zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury:

Szybko okazało się też, że niektóre media społecznościowe także nie wytrzymały ciśnienia związanego z tym tematem. Serwis Instagram usunął zdjęcie naklejki z profilu "Gazety Polskiej". Powód? "Mowa nienawiści i zakazane symbole". Nie sprecyzowano jednak, czy chodzi o symbol tęczy, czy może o to, że został przekreślony. Znając jednak standardy niektórych social mediów, można się tego domyślić.

Tak czy inaczej, zapraszamy do kiosków. Już 24 lipca z "Gazetą Polską" naklejka "Strefa Wolna od LGBT". Cenzury - nie będzie!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl