Niemcy: rekordowy przerzut heroiny

/ Drug Enforcement Agency, Unknown [Public domain]

  

Niemiecka służba celna poinformowała o wykryciu na granicy niemiecko-polskiej, we Frankfurcie nad Odrą, 670 kg heroiny. Podkreślono, że jest to największa partia tego narkotyku, jaką kiedykolwiek przechwycono w Niemczech.

Próbę przemytu udaremniono w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Rzecznik niemieckiej służby celnej ujawnił, że heroina, którą próbowano przemycić w ciężarówce, znajdowała się w opakowaniach Turkish Delight (rodzaj słodyczy). Prawdopodobnie pochodziła z regionu Afganistanu, Iranu i Iraku i miała zostać dostarczona do Belgii.

Dziennik "Berlinet Morgenpost" pisze w wydaniu internetowym, że ciężarówka na gruzińskich numerach rejestracyjnych jechała z Kirgistanu, a kierowcą był Turek. Został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym.

"Berlinetr Morgenpost" zwraca uwagę, że ciężarówka, której towar był zadeklarowany jako Turkish Delight, była wcześniej kontrolowana przy wjeździe na terytorium Unii Europejskiej, na granicy między Białorusią i Litwą, ale była to tylko kontrola wyrywkowa, podczas której nie wykryto heroiny.

Dziennik pisze, że na granicy niemiecko-polskiej sytuacja wyglądała inaczej. Niemieccy celnicy czekali już na tę ciężarówkę, działając na podstawie informacji, przekazanej przez osobę, która wcześniej została zatrzymana w Holandii w związku z inną sprawą. Informację tę niezwłocznie przekazano służbom niemieckim. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Głodziła psy. Grozi jej więzienie

/ publicdomainpictures.net

  

- Akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która zaniedbywała trzy psy - nie podawała im wody ani jedzenia - skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu - poinformowała szczecińska Prokuratura Okręgowa. Dwa psy umarły z głodu. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Śledczy uznali, że 33-latka z jednej z miejscowości w gminie Myślibórz (woj. zachodniopomorskie) znęcała się nad trzema kundelkami ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta trzymała je w złych warunkach, bez wody i jedzenia, nie dbając o nie "czym doprowadziła do śmierci poprzez zagłodzenie dwóch zwierząt, zaś trzeciemu psu sprawiła ból i cierpienie, narażając go jednocześnie na utratę życia" - poinformowała w poniedziałek szczecińska Prokuratura Okręgowa. Zwierzęta - uznali śledczy - były w stanie "rażącego zaniedbania".

Kobieta miała znęcać się nad innymi zwierzętami już wcześniej. Ustalono, że w 2017 r. wyjechała z domu na 10 dni, zostawiając berneńskiego psa pasterskiego i dwa mieszańce zamknięte w kojcu, bez wody i jedzenia. Usłyszała zarzut także za ten czyn.

33-latka ma dozór policji i zakaz posiadania psów. Była wcześniej karana sądownie. Grozi jej od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl