Młodzi Polacy skazani za terroryzm

/ fot. YouTube/mat.pras.

  

19-letni Polak Michał Sz. i mający polskie korzenie 18-letni Oskar D.-K. zostali skazani na kary więzienia na mocy przepisów o zwalczaniu terroryzmu za zachęcanie do zamordowania księcia Harry'ego za "zdradę rasy" przez małżeństwo z Meghan Markle.

Sz. został skazany na cztery lata i trzy miesiące więzienia dla młodocianych przestępców, a urodzony w Wielkiej Brytanii D.-K. na 18 miesięcy uczestnictwa w programie zakładającym krótkotrwałe pozbawienie wolności, a następnie ograniczenie wolności i resocjalizację pod ścisłą kontrolą specjalistów z zakładu poprawczego.

Nastolatkowie byli zaangażowani w działalność neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division, która m.in. wychwalała norweskiego masowego mordercę Andersa Breivika oraz Adolfa Hitlera, a także wzywała do egzekucji białych kobiet umawiających się z niebiałymi mężczyznami.

Telewizja BBC, która w 2018 roku ujawniła istnienie Sonnenkrieg Division, poinformowała, że Sz. używał fałszywego konta w mediach społecznościowych, na którym publikował materiały nawołujące do "systematycznej rzezi" kobiet oraz gwałtów na dzieciach.

19-latek był też w posiadaniu dokumentów zawierających instrukcje budowy ładunków wybuchowych oraz przeprowadzenia ataków terrorystycznych, a także podręcznika napisanego przez rasistowskie grupy wyznające wyższość białej rasy.

Pozyskane przez śledczych materiały propagandowe i zapisy dyskusji z komunikatorów internetowych zawierały elementy "ekstremalnej mizoginii, wychwalania terroryzmu dżihadystów i brutalnego satanizmu". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czy większość senacka poprze ustawy przygotowane przez PiS? Marszałek senior wyjaśnia

/ senat.gov.pl

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Bez względu na to, jaka ustawa przyjdzie, bez względu na to, przez kogo będzie przygotowana, jeżeli będzie prospołeczna i będzie załatwiała potrzeby społeczeństwa - wszystko jedno, czy ekonomiczne, czy edukacyjne itd. i będzie dobra, to oczywiście, że będziemy ją popierać - powiedziała w rozmowie z Lidią Lemaniak marszałek senior Senatu X kadencji, Barbara Borys-Damięcka pytana o to, czy wyobraża sobie sytuację, że większość senacka poprze ustawy przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwość.

Jeśli ktoś myśli, że będziemy tylko rolą "hamulcowego" dla Sejmu, to jest w błędzie. Senat musi tylko wrócić do swojej roli, czyli zamiast szybkiego prawa, ustanawiać dobre prawo

- powiedział wczoraj nowo wybrany marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej.

Mamy dziś wielką szansę na dokonanie zmian, lepsze procedowanie, rzetelniejsze i uczciwsze proobywatelskie i zgodne z prawem

- mówiła we wtorek podczas inauguracyjnego posiedzenia Senatu X kadencji marszałek senior Barbara Borys-Damięcka.

Marszałek senior Senatu X kadencji, Barbara Borys-Damięcka w rozmowie z Niezalezna.pl pytana o to, czy wyobraża sobie sytuację, że większość senacka poprze ustawy przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwość odpowiedziała:

Zgodnie z tym, co powiedzieliśmy, chcemy, żeby wszyscy zabrali się do pracy w Senacie, bez względu na to, w jakiej są opcji, właśnie po to, żeby "wypuścić" dobre ustawy.

Barbara Borys-Damięcka podkreśliła, że "bez względu na to, jaka ustawa przyjdzie, bez względu na to, przez kogo będzie przygotowana, jeżeli będzie prospołeczna i będzie załatwiała potrzeby społeczeństwa - wszystko jedno, czy ekonomiczne, czy edukacyjne itd. i będzie dobra, to oczywiście, że będziemy ją popierać".

Ta samo, jeśli nasze projekty ustaw, które będziemy składali - jeżeli będą dobre - spotkają się z poparciem strony przeciwnej, a nie tylko dlatego, że wyszły ze strony opozycji, to będą odrzucane. Na tym polega praca dla naszych wyborców

- dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl