Powstała zaledwie kilka miesięcy temu, a już się sypie! Prominentni działacze opuszczają Wiosnę

Nowa partia Roberta Biedronia, której powstanie ogłoszono na początku lutego tego roku, miała być skuteczną alternatywą dla czołowych ugrupowań politycznych w Polsce. Ale chyba nie będzie... Z partii odchodzą wszyscy jej działacze w woj. świętokrzyskim, czyli około 150 dotychczasowych sympatyków, zaangażowanych w działalność ugrupowania, w tym koordynatorka.

Fotomag/Gazeta Polska

Koordynatorka Wiosny Roberta Biedronia w województwie świętokrzyskim, działaczka feministyczna Małgorzata Marenin zrezygnowała z funkcji. Z dotychczasowymi działaczami ugrupowania w regionie chce założyć stowarzyszenie, które będzie budowało koalicję z SLD w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Moja decyzja jest spowodowana tym, iż uważam, że należy dojrzeć do pewnych rozwiązań, które będą dobre nie tylko dla poszczególnych jednostek, ale dla wszystkich Polek i Polaków. Przed nami chyba najważniejsze do tej pory wybory parlamentarne – uważam, że powinniśmy się jak najszerzej łączyć, szczególnie środowiska lewicowe. Warto rozpocząć od współpracy - tak jak my zaczynamy dzisiaj lokalnie współpracować - z lokalnymi strukturami SLD

 – oświadczyła podczas konferencji prasowej w Kielcach.

Podkreśliła, że pozostaje osobą bezpartyjną. Marenin dodała, że "o ile jej wiadomo", odchodzą wszyscy działacze Wiosny w województwie świętokrzyskim – to ok. 150 dotychczasowych sympatyków, zaangażowanych w działalność ugrupowania. Marenin zaznaczyła, że formalnie nie było wprowadzenia procedur naborów członków do Wiosny, dlatego nie są to członkowie tej partii.

Szef świętokrzyskiego SLD, wiceprezes tej partii Andrzej Szejna mówiąc o decyzji Marenin ocenił, że to "dobry powrót do współpracy" z osobą, którą w Sojuszu "świetnie znają i bardzo cenią" (Marenin startowała wcześniej w innych wyborach z list SLD).

Ta współpraca jest na zasadach równorzędnych, partnerskich i z pełnym poszanowaniem naszych wzajemnych poglądów, które praktycznie się w ogóle nie różnią, bo są poglądami lewicowymi. Tego czego nam do dzisiaj brakowało, to właśnie jedności, współpracy i pewnej solidarności lewicowej w pokonaniu PiS w najbliższych wyborach

 – podkreślił.

Wzywam również koordynatorów (Wiosny) w innych regionach, okręgach wyborczych kraju, aby przyłączali się do tej inicjatywy budowania szerokiego frontu lewicy i poszli śladem Małgorzaty Marenin

 – dodał wiceprzewodniczący SLD.

Co na to Wiosna? - Odejście z partii szefowej regionu świętokrzyskiego nie oznacza, że Wiosna przestaje mieć struktury w tym województwie. Wiosna się nie rozsypuje - zapewnił sekretarz Wiosny Krzysztof Gawkowski.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wiosna #Robert Biedroń #SLD #Małgorzata Marenin #Andrzej Szejna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo