Jak uwolnić potencjał wsi?

/ Andrzej Pobiedziński/freeimages.com

  

- Potencjał polskiej wsi wciąż nie jest uwolniony i wykorzystany - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas otwarcia konferencji pt. „Jak uwolnić potencjał wsi?” Marszałek dodał, że to ludzie są najcenniejszym zasobem polskiej wsi.

Rolnictwo jest niezwykle ważnym obszarem naszego życia, nie zawsze dostrzeganym przez polityków

- powiedział marszałek Senatu podczas otwarcia konferencji pt. „Jak uwolnić potencjał wsi" oraz podsumowaniu konkursu „Sołtys roku 2018”.

Dziękując organizatorom za przygotowanie kolejnej konferencji o polskim rolnictwie, Karczewski dodał, że "nie sposób nie wspomnieć o roli wsi w życiu społecznym". Zaznaczył, że "polska wieś rozwija się, jest coraz bardziej zasobna, jest coraz lepiej zorganizowana, ale jej potencjał nie jest jeszcze w pełni uwolniony i wykorzystany".

Największym zasobem wsi są ludzie, widzę wielką pasję, z jaką - również młodzi ludzie - angażują się w życie społeczne i obywatelskie w swojej wsi, swojej gminy i swojego miasta

- podkreślił.

Marszałek wskazał, że "udział mieszkańców wsi w wyborach do parlamentu europejskiego pokazał, jak bardzo interesujemy się tym, co dzieje się wokół nas".

To jest niezwykle obiecujące

 - dodał.

Organizatorem konferencji pt. "Jak uwolnić potencjał wsi?" są: senackie komisje Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i redakcja „Gazety Sołeckiej”. Celem konkursu "Sołtys roku" jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, postaw obywatelskich i troska o rozwój małych ojczyzn. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szokujące doniesienia "Le Monde". Rosyjscy hakerzy mieli zdominować sztab Macrona w 2017 roku

/ / Wladimir Putin i Emmanuel Macron / / Kremlin.ru [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

„Hakerzy pracujący dla wywiadu wojskowego Rosji wykradli maile sztabu wyborczego Emmanuela Macrona przed wyborami prezydenckimi we Francji w 2017 roku” – podał dziś dziennik „Le Monde”. Dziennikarze gazety powołują się na  ustalenia specjalnego zespołu Google'a i organizacji FireEye.

FireEye specjalizuje się w tropieniu bardzo wyrafinowanych przestępstw cybernetycznych, zwłaszcza związanych z rosyjskimi służbami. Analizy FireEye i Google'a potwierdziły, że dwa zespoły hakerów powiązane z GRU zaatakowały zaplecze wyborcze Macrona.

Najpierw grupa APT28 w marcu 2017 roku rozpoczęła ataki typu spear phishing, polegające na wysyłaniu maili od rzekomo zaufanego nadawcy, których celem jest uzyskanie poufnych informacji, takich jak hasła dostępowe. Według Google'a w maju 2017 roku, na dwa dni przed drugą tura wyborów prezydenckich we Francji, grupa Sandworm, rozpoczęła następną rundę ataków, przy użyciu tej samej metody.

Macron oskarżył wtedy Rosję o to, że prowadzi we Francji "operację destabilizacji", która miała na celu "sianie niepokoju i dezinformacji".

W lutym "Financial Times" napisał, że grupa APT28, łączona z cyberatakami na Demokratów w USA i wyciekiem maili sztabu Macrona, działa jak agencja wywiadowcza, "gromadząca dane geopolityczne i informacje pomagające w kształtowaniu rosyjskiej polityki".

"FT" napisał też wówczas, powołując się na FireEye, że hakerzy z grupy Sandworm "są bardziej dyskretni niż APT28, ale atakują wiele rządów i władz lokalnych w Europie za pomocą spersonalizowanych ataków (spear phishing), zwłaszcza w Polsce".

Japońska firma Trend Micro zajmująca się cyberbezpieczeństwem jako pierwsza w kwietniu 2017 roku ostrzegła, że APT28 atakuje sztab wyborczy Macrona, ale informacji tych nie udało się wtedy potwierdzić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl