Polski autobus wjechał do rowu na Węgrzech! Rannych jest siedem osób

Zdjęcie ilustracyjne / TanteTati CC0

  

Siedem osób zostało rannych, gdy wiozący uczniów autobus na polskich tablicach rejestracyjnych wjechał do rowu na autostradzie M3 na Węgrzech – poinformował polski konsul Marcin Sokołowski, który wyruszył na miejsce wypadku. Po godzinie 17:30 opuścili oni szpital.

„Siedem osób zostało lekko rannych: pięciu uczniów i dwoje opiekunów, w tym pilot wycieczki. Znajdują się w szpitalu w Egerze. Prawdopodobnie dzisiaj albo jutro zostaną wypisani ze szpitala, bo nie ma poważnych obrażeń. Nie ma zagrożenia życia”

– zaznaczył konsul, dodając, że według jego wiedzy na chwilę obecną, nie ma też żadnych złamań.

Jak poinformował, „uczniowie zespołu szkół w Rymanowie w woj. podkarpackim jechali na wycieczkę do Budapesztu”. Ranni uczniowie chodzą do pierwszej klasy liceum.

Do wypadku doszło na autostradzie M3 w okolicach miejscowości Fuezesabony, nieco ponad 100 km na północny wschód od Budapesztu.

Jak podkreślił Sokołowski, po grupę osób, które nie zostały ranne, jedzie zastępczy autokar, który przetransportuje je do Budapesztu. „Prawdopodobnie dzisiaj będą nocować w Budapeszcie w swoim hotelu” – dodał.

Wcześniej agencja MTI podała, że autobusem jechały 32 osoby, a autobus z nieznanych przyczyn zjechał z drogi. Według MTI do szpitala w Egerze przewieziono pięć 17-18-letnich dziewcząt, kobietę ok. 40 lat oraz mężczyznę w wieku ok. 60 lat.

„Wyszliśmy ze szpitala” – powiedział po godz. 17:30 Polskiej Agencji Prasowej pilot wycieczki Zygmunt Pelczar, wyrażając podziękowania za znakomitą opiekę pracownikom szpitala w Egerze, gdzie trafili poszkodowani.

Dodał, że teraz wszyscy uczestnicy dwudniowej wycieczki do Budapesztu jadą na obiad i nocleg do węgierskiej stolicy. We wtorek będą kontynuować zaplanowany program - zwiedzanie Budapesztu - i tego dnia po południu ruszą w drogę powrotną do Polski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rumunia dotknięta wirusem 2019-nCoV

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

- W Rumunii potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem. Jest to osoba, która wróciła trzy tygodnie temu z Włoch - poinformowała telewizja Realitatea Plus, cytując źródła z sektora medycznego.

Realitatea podała, że osoba ta została poddana kwarantannie w szpitalu chorób zakaźnych Matei Bals w Bukareszcie. 

Koronawirus wywołujący ostrą niewydolność układu oddechowego Covid-19 zabił już około 2,7 tys. osób, w większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do ponad 80 tys. Największa epidemia w Europie ma miejsce we Włoszech z 322 infekcjami i 11 ofiarami śmiertelnymi. We Włoszech mieszka i pracuje około 1,3 miliona Rumunów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts