Waszyngton i Bruksela oddadzą kraj Rosji?

  

Do dziwnego sojuszu doszło w Mołdawii. W celu odsunięcia od władzy oligarchy Vlada Plahotniuca Zachód (Waszyngton i Bruksela) naciskał na proeuropejski blok polityczny ACUM, by ten zawarł koalicję z socjalistami – postkomunistyczną i prorosyjską Partią Socjalistów Republiki Mołdawii (PSRM). Na tych ostatnich z kolei naciskał wysłannik Putina Dmitrij Kozak, by mimo drastycznych różnic sprzymierzyli się z antyrosyjskim (!) stronnictwem.

14 czerwca rząd sterowany przez Plahotniuca ustąpił i na placu boju pozostała dziwna koalicja, ognia i wody, polityków z europejskich uczelni i polityków z uczelni sowieckich (w dodatku finansowych z Moskwy). Jedna z tych partii przegra i będzie spychana do głębokiej opozycji. Putin na pewno wesprze swoich, ale czy Zachód nie zdradzi ACUM-owców i także będzie pilnował, by ich zwolennicy nie wypadli z gry?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts