Śpiewająco weszli na teren Polski. Pogranicznicy przecierali oczy ze zdumienia [WIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne / facebook. com

  

Ukraińscy chórzyści z Charkowa wyjechali na gościnne występy do Belgii. W długą, trwającą 37 godzin podróż wybrali się autobusem. W czasie jej trwania artyści nie próżnowali szlifując swe umiejętności, nawet podczas... kontroli paszportowej. Polscy pogranicznicy byli zszokowani i jednocześnie zachwyceni zachowaniem ukraińskich chórzystów.

Ukraińcy po wejściu do budynku, gdzie dokonuje się odprawy celnej i paszportowej, rozpoczęli przepiękny chóralny śpiew. Ku zdziwieniu polskich pograniczników nie przestawali śpiewać nawet wtedy, kiedy legitymowali się paszportami. 

Po zakończeniu brawurowo wykonanej pieśni chórzyści zostali nagrodzeni przez funkcjonariuszy Straży Granicznej gromkimi brawami.

Sześćdziesięcioosobowa belgijska orkiestra La Passione i pięćdziesięciu ukraińskich chórzystów z filharmonii w Charkowie pokaże swój artystyczny kunszt w opactwie Villers-La-Ville, prezentując belgijskiej publiczności XIII-wieczny zbiór utworów poetyckich "Carmina Burana".

W spektaklach wezmą także udział soliści i tancerze pod kierunkiem francuskiego choreografa Johana Nussa.

Ich interpretacja będzie wspierana przez współczesne techniki wizualne. W pierwszej części koncert skrzypcowy E-dur op. 35 Czajkowskiego będzie interpretowała skrzypaczka „Bogdana Piwnenko, nosząca przydomek ukraińskiej Paganini .

Carmina jest  jednym z najpopularniejszych utworów w repertuarze klasycznym, uważanym za idealną symbiozę między orkiestrą a wielkim chórem. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Masowa ucieczka z więzienia

zdjęcie ilustracyjne / LukeL CC0

  

Co najmniej 75 osadzonych uciekło z więzienia we wschodnim Paragwaju - poinformowały dziś miejscowe władze. Wielu z poszukiwanych przez policję uciekinierów należy do największego brazylijskiego gangu.

Na terenie więzienia znaleziono wydrążony tunel, a w celach około 200 worków wypełnionych ziemią - pisze agencja AP. Według BBC jeden z więźniów został schwytany, kiedy próbował uciec przez tunel.

Władze przekazały, że dyrektor zakładu karnego w mieście Pedro Juan Caballe, przy granicy z Brazylią, został zwolniony.

- To niemożliwe, że nikt niczego nie widział przez cały ten czas. To nie jest praca wykonana w jeden dzień czy w jedną noc

 - oświadczyła minister sprawiedliwości Paragwaju Cecilia Perez. Gazeta „La Nacion” napisała, że minister zarządziła zwolnienie wszystkich pracowników tego więzienia.

Szef MSW Euclides Acevedo w wydanym oświadczeniu wyraził przypuszczenie, że tunel mógł być tylko przykrywką dla współudziału pracowników więzienia. Z informacji służb specjalnych wynika, że więźniom pozwalano uciekać przez główną bramę małymi grupami w ostatnich kilku dniach, kiedy dyrektor placówki był na urlopie - dodał minister.

Acevedo wskazał, że większość uciekinierów należy do Primeiro Comando da Capital (PCC - Pierwsze Komando Stołeczne). Jest to największa brazylijska organizacja przestępcza, do której należy ok. 30 tys. ludzi. Członkowie gangu zajmują się przemytem narkotyków i broni. Bazą grupy jest stan Sao Paulo, ale działa ona w większości brazylijskich stanów oraz w Paragwaju i Boliwii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts