Na to już brak słów... Saramowicz wywołał skandal zdjęciem nagrobka - do czego on jest jeszcze zdolny?

/ Andrzej Saramonowicz / fot. mat.pras.

  

Andrzej Saramonowicz - autor tak głębokich dzieł filmowych jak "Lejdis" czy "Idealny facet dla mojej dziewczyny" - zamieścił skandaliczny wpis w mediach społecznościowych. Znalazł bowiem na Powązkach kwaterę z wykutym nazwiskiem "Andrzej Duda" - zrobił jej zdjęcie i umieścił w mediach społecznościowych. Nie trudno się domyślić jaka była intencja "autorytetu salonu".

Andrzej Saramonowicz pokazał już nie jeden raz, że potrafi zakpić ze wszystkiego. Tak było np. przed Świętem Niepodległości, gdy wyśmiewał śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Atakował wówczas również prezydenta:

Pan Andrzej Duda ma pomysł, by w ramach budowania wspólnoty Polacy se odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Każdy oddzielnie, ale o tej samej godzinie, czyli niby razem. I to już wszystko, co ma do zaproponowania człowiek zwany - z powodu porywczości emocjonalnej rodactwa - prezydentem kraju

- stwierdził. 

Żona Cezarego Pazury wymieniła Saramonowicza jako jedną z osób publicznych, które napędzały hejt na jej męża przy okazji akcji "Różaniec do granic". Do tej sytuacji również odniósł się w specyficzny sposób.

Podobnie, jak do samej idei Świąt Bożego Narodzenia, gdy groził, że jeżeli ktokolwiek wyśle mu coś związanego ze świętami, to usunie go ze znajomych na Facebooku i zablokuje.

Saramonowicz nawoływał też do bojkotu Podkarpacia, kiedy to radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowywali uchwałę, w której chcieli podkreślić przywiązanie regionu do wartości chrześcijańskich.

My – strefa wielkomiejskiego bezeceństwa i rozpusty – powinniśmy tam przestać jeździć na wakacje letnie i zimowe. Zostawiajmy kupę naszego szmalu poza strefą życia po prostu. I powinniśmy też przestać kupować produkty pochodzące z Podkarpacia. Zrobimy sobie listę firm stamtąd i zaczniemy je – jedna po drugiej – konsekwentnie bojkotować. I zobaczymy, komu pierwszemu rura zmięknie

- napisał na Facebooku.

Wybryków reżysera jest dużo, ale to co zrobił teraz, trudno zbyć ironią, bo to był popis koszmarnej podłości.

Znalazł bowiem na Powązkach kwaterę z nazwiskiem "Andrzej Duda" - zrobił jej zdjęcie i umieścił w mediach społecznościowych. Choć wpis szybko zniknął, internauci od razu wychwycili, o co autorowi chodziło. Wpis na Instagramie zatytułował: "Cmentarne spacery".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wprost.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Okręt zaginął 50 lat temu. Został znaleziony

zdjęcie ilustracyjne / Par Granit29 — Travail personnel, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4612136

  

Francuski okręt podwodny Minerwa, który zaginął w 1968 roku, został zlokalizowany przez ekipę poszukiwawczą - poinformowała dziś na Twitterze minister ds. sił zbrojnych Francji Florence Parly. Odkrycie określiła jako „ulgę i wyczyn techniczny”.

Gdy okręt zniknął 27 stycznia 1968 r. w pobliżu portu w Tulonie w południowej Francji, na jego pokładzie znajdowało się 52 marynarzy.

Poprzednie próby odnalezienia Minerwy kończyły się fiaskiem.

Na początku roku minister Parly ogłosiła, że zostaną podjęte nowe poszukiwania, gdy po raz kolejny pojawiły się prośby rodzin o odnalezienie ich bliskich.

„Właśnie znaleźliśmy Minerwę” - zakomunikowała na Twitterze Parly. – „To sukces, ulga i wyczyn techniczny. Myślę o rodzinach, które tak długo czekały na tę chwilę”.

„To ulga, ogromne emocje” - powiedział AFP Herve Fauve, syn dowódcy Minerwy.

Nowa ekipa poszukiwawcza ponownie przeanalizowała dane z wypadku okrętu, w tym informacje dotyczące pływów, co pomogło znaleźć wrak za pomocą nowych technologii - podaje AFP. Końcowego odkrycia dokonała w niedzielę jednostka należąca do amerykańskiej firmy Ocean Infinity - powiedział AFP anonimowo przedstawiciel francuskiej marynarki wojennej.

Na rozbity na trzy części wrak okrętu natrafiono 35 km od Tulonu, na głębokości 2 370 metrów.

Nigdy nie wyjaśniono, co było przyczyną katastrofy okrętu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl