Wykładowca WAT zawieszony po śmierci studenta

Podczas egzaminu z wychowania fizycznego na Wojskowej Akademii Technicznej zasłabło trzech podchorążych. Jeden z nich zmarł w szpitalu. Wykładowca, który prowadził zajęcia, został zawieszony i pozostaje do dyspozycji prokuratury do czasu wyjaśnienia sprawy.

Wojskowa Akademia Techniczna
By Hiuppo - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41254891

Rzeczniczka uczelni dodała, że wykładowca, który tego dnia prowadził zajęcia, ma ponad 30-letni staż pracy oraz, że zawieszone zostały zajęcia z marszobiegu, podczas których doszło do tragicznego zdarzenia.

Zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr informowała wcześniej, że wszczęto śledztwo w sprawie śmierci studenta.

"Śledztwo jest wszczęte w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych odpowiedzialnych za bezpiecznie przeprowadzenie zajęć z wychowania fizycznego, odbywających się na WAT, podczas których doszło do zasłabnięcia i utraty przytomności podchorążego. Prokurator zlecił sekcję zwłok"

– powiedziała Chyr.

Prokurator podjął też działania przed wszczęciem śledztwa. Zlecił Żandarmerii Wojskowej przesłuchanie świadków, m.in studentów, którzy brali udział w egzaminie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Wojskowa Akademia Techniczna #student #prokuratura #śmierć studenta

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo