Trener Probierz przedłużył kontrakt z Cracovią

/ PiotrKucza [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Trener Michał Probierz przedłużył kontrakt z Cracovią o 12 miesięcy. Jego nowa umowa będzie obowiązywać do 2021 roku. W minionym sezonie ekstraklasy piłkarze "Pasów" wywalczyli czwarte miejsce, premiowane startem w kwalifikacjach Ligi Europejskiej.

47-letni szkoleniowiec pracę w Cracovii rozpoczął 21 czerwca 2017 roku zastępując Jacka Zielińskiego. W styczniu Probierz został też mianowany wiceprezesem ds. sportowych i odpowiada za politykę transferową oraz rozwój klubu.

Dziękuję za zaufanie, które przełożyło się na przedłużenie umowy. Przed nami kolejny sezon i nowy etap budowy silnej Cracovii, którą prowadzimy wspólnie. Już wkrótce następne wyzwania i mecze w europejskich pucharach. Liczymy na wsparcie kibiców

- powiedział Probierz, cytowany przez oficjalną stronę internetową krakowskiego klubu.

Piłkarze "Pasów" przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w poniedziałek. Trzy dni później wyjadą na obóz do słoweńskiej Radenci. Tam zagrają sparingi z: NK Maribor, Dinamem Zagrzeb, FC Orenburg i FC Pjunik Erywań. Po powrocie do kraju 3 lipca zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

Do tej pory Cracovia zakontraktowała trzech nowych piłkarzy – słowackiego bramkarza Lukasa Hrosso (ostatnio Zagłębie Sosnowiec) oraz napastników – Portugalczyka Rafaela Lopesa (Boavista Porto) i Hiszpana Rubio (Club Deportivo Alcoyano).

Do zespołu powrócą także z wypożyczenia lewy obrońca Kamil Pestka (Chrobry Głogów) oraz Jaroslav Mihalik (MSK Zilina) i Tomas Vestenicky (FC Nitra). W przypadku Słowaków nie wiadomo jednak czy trener Probierz będzie widział dla nich miejsce w zespole na przyszły sezon.

Z „Pasami” rozstali się natomiast bramkarz Krystian Stępniowski oraz najlepszy strzelec zespołu Airam Cabrera, któremu skończyło się wypożyczenie z Extremadury UD. Kontrakt z Cracovią rozwiązał także obrońca Adrian Danek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie będzie mandatu za brak prawa jazdy

Zdjęcie ilustracyjne / By Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej - Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie wzorów dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami; http://regiomoto.pl/portal/prawo-jazdy/bedzie-wy

  

Planujemy, że rząd przyjmie pakiet deregulacyjny umożliwiający wprowadzenie e-prawa jazdy jeszcze we wrześniu; da to szansę na wprowadzenie e-prawa jazdy na przełomie roku - powiedział Minister Cyfryzacji Marek Zagórski.

Planujemy, że jeszcze we wrześniu rząd przyjmie pakiet deregulacyjny umożliwiający m.in. rezygnację z konieczności wożenia przez kierowców prawa jazdy; da to szansę na rezygnacje z tego obowiązku na przełomie roku - powiedział PAP Minister Cyfryzacji Marek Zagórski.

"Rozwiązaliśmy ostatni problem dotyczący pakietu deregulacyjnego i projekt tej ustawy będzie mógł zostać przyjęty przez Radę Ministrów jeszcze we wrześniu. Jeżeli to się uda, niezwłocznie po wyborach projekt trafi do Sejmu, a to oznacza, że na przełomie roku ustawa może zostać przyjęta"

- wyjaśnił szef MC.

Jak wyjaśniał, nowe przepisy zniosą penalizację obowiązku posiadania prawa jazdy przy sobie przy prowadzeniu samochodu. W tej chwili mandat za to wykroczenie wynosi 50 zł.

"Za brak prawa jazdy przy kontroli drogowej nie będzie mandatu. Podobnie jak dziś ma to miejsce z dowodem rejestracyjnym pojazdu i potwierdzeniem polisy OC. Po wejściu w życie tych przepisów jesteśmy gotowi niezwłocznie +włożyć+ e-prawo jazdy w aplikacji mObywatel, co będzie rozwiązaniem uzupełniającym. Dziś nie chcemy tego robić, bo mogłoby to wprowadzać w błąd obywateli"

- wyjaśnił.

mObywatel to oficjalna rządowa aplikacja na smartfony, która gromadzi mobilne dokumenty, m.in. mTożsamość, czyli usługę w tej aplikacji, która zastępuje dokument ze zdjęciem np. na poczcie, w przychodni zdrowia, na siłowni. Korzysta ona z aktualnych danych tożsamości, które znajdują się w rejestrach państwowych: imion, nazwiska, daty urodzenia, numeru PESEL, zdjęcia, terminu ważności, numeru dowodu, informacji, kto wydał dokument.

Dane te można w każdej chwili wyświetlić na ekranie smartfona, co powoduje, że w wielu wypadkach aplikacja jest de facto odpowiednikiem dowodu osobistego, tyle że w smartfonie. Aplikacja mObywatel jest bezpłatna, można ją pobrać m.in. z Google Play oraz App Store. By ją aktywować, trzeba założyć Profil Zaufany.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl