47-letni szkoleniowiec pracę w Cracovii rozpoczął 21 czerwca 2017 roku zastępując Jacka Zielińskiego. W styczniu Probierz został też mianowany wiceprezesem ds. sportowych i odpowiada za politykę transferową oraz rozwój klubu.

Dziękuję za zaufanie, które przełożyło się na przedłużenie umowy. Przed nami kolejny sezon i nowy etap budowy silnej Cracovii, którą prowadzimy wspólnie. Już wkrótce następne wyzwania i mecze w europejskich pucharach. Liczymy na wsparcie kibiców

- powiedział Probierz, cytowany przez oficjalną stronę internetową krakowskiego klubu.

Piłkarze "Pasów" przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w poniedziałek. Trzy dni później wyjadą na obóz do słoweńskiej Radenci. Tam zagrają sparingi z: NK Maribor, Dinamem Zagrzeb, FC Orenburg i FC Pjunik Erywań. Po powrocie do kraju 3 lipca zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

Do tej pory Cracovia zakontraktowała trzech nowych piłkarzy – słowackiego bramkarza Lukasa Hrosso (ostatnio Zagłębie Sosnowiec) oraz napastników – Portugalczyka Rafaela Lopesa (Boavista Porto) i Hiszpana Rubio (Club Deportivo Alcoyano).

Do zespołu powrócą także z wypożyczenia lewy obrońca Kamil Pestka (Chrobry Głogów) oraz Jaroslav Mihalik (MSK Zilina) i Tomas Vestenicky (FC Nitra). W przypadku Słowaków nie wiadomo jednak czy trener Probierz będzie widział dla nich miejsce w zespole na przyszły sezon.

Z „Pasami” rozstali się natomiast bramkarz Krystian Stępniowski oraz najlepszy strzelec zespołu Airam Cabrera, któremu skończyło się wypożyczenie z Extremadury UD. Kontrakt z Cracovią rozwiązał także obrońca Adrian Danek.