Zanieczyszczona woda w Zawierciu

W wodzie dostarczanej do części domów i mieszkań w około 50-tysięcznym Zawierciu wykryto dziś bakterie z grupy coli. Woda jest niezdatna do spożycia. Rozpoczęto dezynfekcję i płukanie miejskiej sieci wodociągowej.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. pixabay.com

"Woda jest nieprzydatna do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń oraz mycia rąk i do kąpieli. Woda nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu"

- poinformowało Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu.

Jak podają Wodociągi, zagrożenie występuje na osiedlach: Centrum, Stary Rynek, Argentyna, Borowe Pole, Zuzanka. W piątek po południu pojawiły się tam beczkowozy z wodą zdatną do picia po przegotowaniu. Pozostałe osiedla mogą korzystać z wody bez problemów.

W mieście powołano sztab kryzysowy, którym kieruje dyrektor techniczny Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sylwester Myga. Szczegółowych informacji udziela mieszkańcom dyspozytornia RPWIK pod numerami telefonów 503 030 422 i 32 67 228 22.

"Zostały podjęte działania naprawcze, polegające na dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego pracuje na bieżąco i koordynuje akcję. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie przygotowywało kolejne komunikaty i akcje pomocowe"

- zapewniają wodociągowa spółka i urząd miasta.

Beczkowozy z wodą pitną stanęły przy ul. Blanowskiej w rejonie hali sportowej, a także na osiedlach Centrum (ul. Wyszyńskiego, parking przy banku BOŚ), Zuzanka (ul. Źródlana, przy drukarni Axon) i Argentyna (ul. Piłsudskiego), a niebawem kolejny beczkowóz pojawi się na osiedlu Borowe Pole, przy ul. Borowej w pobliżu sklepu Społem.

Na stronach internetowych miasta i RPWiK opublikowano wykaz prawie 180 ulic, gdzie woda nie jest zdatna do picia.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#woda #Zawiercie #zanieczyszczenie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo