Prowadził transmisję online z zamachu w Christchurch. Teraz twierdzi... że jest niewinny

Brenton Tarrant, oskarżony o zamordowanie 51 osób 15 marca podczas ataków na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii, nie przyznał się do winy. Dziś do sądu wpłynął akt oskarżenia, w którym Tarrantowi postawiono 92 zarzuty, w tym morderstwo i terroryzm.

Zdjęcie ilustracyjne
By Jayswipe - James N, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8199117

Stanowisko Tarranta przedstawiła jego adwokatka Shane Tait, która powiedziała, że jej klient "jest niewinny w każdym zarzucie". Oświadczenie to zostało przekazane do sądu za pośrednictwem transmisji audiowizualnej z więzienia z Auckland, gdzie Tarrant oczekuje na proces.

Tarrant przebywa w areszcie od początku kwietnia. Został poddany badaniu psychiatrycznemu w celu ustalenia, czy może być sądzony. Dziś sędzia oświadczył, że nie ma żadnych przeszkód, aby zamachowiec z Christchurch odpowiadał prawnie za swoje czyny.

29-letni Tarrant to były instruktor fitness. Podczas swojego ataku użył pięciu sztuk broni półautomatycznej, którą zakupił legalnie i na którą miał pozwolenie.

Atak z Christchurch był najkrwawszym aktem terrorystycznym w historii Nowej Zelandii. W związku z atakiem policja aresztowała także trzy inne osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Nowa Zelandia #terrorysta

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo