Nowacka kokietuje Kosiniaka-Kamysza

Światopoglądowo z Polskim Stronnictwem Ludowym zawsze będzie nam daleko, natomiast łączy nas dużo więcej rzeczy, m.in. gospodarka, praworządność, sądownictwo i polityka społeczna – powiedziała dzisiaj liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka.

Zdjęcie ilustracyjne
youtube.com/print screen/@superstacja

Nowacka podczas konferencji prasowej w Kielcach powiedziała, że w najbliższych wyborach parlamentarnych liczy na utworzenie szerokiej koalicji. "Jestem przekonana, że będzie to Koalicja Europejska i jeszcze dodatkowe podmioty, osoby, środowiska, zarówno z prawej jak i lewej strony" – podkreśliła liderka Inicjatywy Polskiej.

Pytana, czy wierzy w możliwość utworzenia wspólnych list z PSL odparła, że zdaje sobie sprawę, iż światopoglądowo daleko jej do ludowców i "bliżej nie będzie".

"W niektórych sprawach będziemy się różnić, natomiast w polityce społecznej, z kim jak z kim, ale z (prezesem PSL, Władysławem) Kosiniakiem-Kamyszem w sprawach dotyczących prawa pracy, czy polityki społecznej, czy chociażby kwestii emerytalnych, akurat mnie - jako człowiekowi lewicy - jest bardzo blisko"

– powiedziała Nowacka.

Zaznaczyła, że są pewne fundamentalne wartości, które łączą jej środowisko z ludowcami.

"Też mam świadomość, że w samym PSL, to co oni nazywają sprawami światopoglądowymi, dotyczącymi wartości, zawsze są poza sporem, debatą, bo tam każdy głosuje w tych kwestiach jak chce. Dlatego uważam, że to nie jest temat; nas łączy dużo więcej rzeczy – gospodarka, praworządność, sądownictwo, polityka społeczna - to są rzeczy o których trzeba rozmawiać, które są tak naprawdę tym, czym ludzie żyją"

– podkreśliła Nowacka.

Na początku czerwca Rada Naczelna PSL zdecydowała o budowie bloku na wybory parlamentarne pod nazwą Koalicja Polska. Do współpracy PSL zaprasza ugrupowania, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe". W wyborach do Parlamentu Europejskiego PSL startowało w ramach Koalicji Europejskiej z PO, SLD, Nowoczesną i Zielonymi.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Barbara Nowacka #PSL

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo