Owsiak usłyszał prawomocny wyrok i musi przeprosić! Ma na to tydzień

Jerzy Owsiak / Fotomag/Gazeta Polska

  

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie, Jerzy Owsiak został skazany za naruszenie dóbr osobistych „poprzez pomówienia i zniewagi” blogera Piotra Wielguckiego znanego również jako „Matka Kurka”. Teraz Owsiak ma tydzień na publikację przeprosin we wskazanych w treści wyroku mediach.

Wyrok zapadł po pięciu latach od publikacji, w której Owsiak ostro zaatakował Piotra Wielguckiego.

Sam bloger potwierdza, że wyrok zapadł 12 czerwca po pięciu latach od publikacji zamieszczonej na portalu www.kreciola.tv. Sąd uznał, że Jerzy Owsiak poprzez „pomówienia i zniewagi” naruszył dobra osobiste Piotra Wielguckiego. Jest to pierwszy prawomocny wyrok, jaki Owsiak usłyszał za naruszenie dóbr osobistych. Wcześniej przegrał on już proces karny, za te same czyny.

W sumie Owsiak przegrał prawomocnie dwa procesy, każdy z nich dotyczył „mowy nienawiści”, a przede wszystkich kłamstw na temat moich dochodów i źródeł utrzymania.
- tłumaczy Piotr Wielgucki.
 
Teraz Owsiak ma siedem dni licząc od dziś, na zamieszczenie w mediach konkretnej treści przeprosin z sentencji wyroku I instancji, utrzymanego przez Sąd Apelacyjny w Warszawie.

 „Zobowiązuje pozwanego Jerzego Owsiaka do opublikowania w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się orzeczenia, przez okres 3 dni nagrania video na stronie głównej www.kreciola.tv, na którym Jerzy Owsiak odczyta oświadczenie o następującej treści: »Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem „Matka Kurka”, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go > oraz > (człowiekiem z marginesu społecznego), naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak.«”.
- czytamy w opublikowanej przez Piotra Wielguckiego sentencji wyroku.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, kontrowersje.net

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja: utrzymano wyrok ws. Polaka

Zdjęcie ilustracyjne / apreklama

  

Sąd Najwyższy Rosji utrzymał w mocy wyrok dla obywatela RP, oskarżonego o szpiegostwo i skazanego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - podała w poniedziałek agencja TASS, powołując się na służby prasowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Służby prasowe FSB poinformowały, że apelację Sąd Najwyższy rozpatrzył 12 września i uznał, że wyrok 14 lat pozbawienia wolności jest zgodny z prawem i uzasadniony.

[polecam:https://niezalezna.pl/277147-polak-skazany-w-rosji-na-14-lat-kolonii-karnej-polskie-msz-pomaga-mezczyznie-i-jego-rodzinie]

Wyrok zapadł 25 czerwca przed sądem w Moskwie. Według informacji mediów rosyjskich Polaka uznano za winnego usiłowania pozyskania tajnych części uzbrojenia - zestawu rakietowego S-300. Komunikat FSB głosił, że w toku śledztwa ustalono, iż zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl