Owsiak usłyszał prawomocny wyrok i musi przeprosić! Ma na to tydzień

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie, Jerzy Owsiak został skazany za naruszenie dóbr osobistych „poprzez pomówienia i zniewagi” blogera Piotra Wielguckiego znanego również jako „Matka Kurka”. Teraz Owsiak ma tydzień na publikację przeprosin we wskazanych w treści wyroku mediach.

Jerzy Owsiak
Fotomag/Gazeta Polska

Wyrok zapadł po pięciu latach od publikacji, w której Owsiak ostro zaatakował Piotra Wielguckiego.

Sam bloger potwierdza, że wyrok zapadł 12 czerwca po pięciu latach od publikacji zamieszczonej na portalu www.kreciola.tv. Sąd uznał, że Jerzy Owsiak poprzez „pomówienia i zniewagi” naruszył dobra osobiste Piotra Wielguckiego. Jest to pierwszy prawomocny wyrok, jaki Owsiak usłyszał za naruszenie dóbr osobistych. Wcześniej przegrał on już proces karny, za te same czyny.

W sumie Owsiak przegrał prawomocnie dwa procesy, każdy z nich dotyczył „mowy nienawiści”, a przede wszystkich kłamstw na temat moich dochodów i źródeł utrzymania.
- tłumaczy Piotr Wielgucki.
 
Teraz Owsiak ma siedem dni licząc od dziś, na zamieszczenie w mediach konkretnej treści przeprosin z sentencji wyroku I instancji, utrzymanego przez Sąd Apelacyjny w Warszawie.

 „Zobowiązuje pozwanego Jerzego Owsiaka do opublikowania w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się orzeczenia, przez okres 3 dni nagrania video na stronie głównej www.kreciola.tv, na którym Jerzy Owsiak odczyta oświadczenie o następującej treści: »Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem „Matka Kurka”, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go > oraz > (człowiekiem z marginesu społecznego), naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak.«”.
- czytamy w opublikowanej przez Piotra Wielguckiego sentencji wyroku.


 

 

Źródło: niezalezna.pl, kontrowersje.net

#Jerzy Owsiak #Piotr Wielgucki #Matka Kurka #wyrok

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo