Polityczny parasol dla firm sektora energetycznego

  

W zakresie polityki energetycznej celem wizyty prezydenta Dudy w USA jest wspomaganie działań Ministerstwa Energii i pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Chodzi o stworzenie parasola politycznego dla działań biznesowych. Do USA udały się spółki z sektora energetycznego.

Zabiegamy o finansowe włączenie się Amerykanów w projekt polskiej elektrowni jądrowej, jak też zwiększenie dostaw gazu skroplonego (LNG) z USA. Potencjalnie to surowiec bardzo atrakcyjny dla polskiego klienta, jak również polskich firm, które będą mogły z zyskiem handlować nim na rynku światowym – głównie PGNiG. Jeśli współpraca polsko-amerykańska w sektorze LNG będzie się rozwijała, to można liczyć, że w Polsce powstanie rozdzielnia gazu amerykańskiego na Europę Środkowo-Wschodnią. Pozwoli to stworzyć indeks cenowy, który będzie wyzwaniem dla giełdy niemieckiej i innych regionalnych punktów zakupu gazu. Będzie to miało szczególne znaczenie w kontekście rozwoju dostaw rosyjskiego gazu przez Niemcy gazociągiem Nord Stream 2 i pozwoli zmienić sytuację w Europie Środkowo-Wschodniej.

Autor jest redaktorem naczelnym portalu BiznesAlert.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts