"Radziecki SU-55 jest lepszy i tańszy niż F-35". Były ambasador RP powołuje się na... Sputnik

/ Jarosław Piotrowski/Twitter

  

"Szukając danych na temat F-35, zobaczyłem, co napisał Sputnik - pismo, które tutaj jest upowszechniane, właściwie strona internetowa - która udowadnia, że radziecki SU-55 jest lepszy i chyba o połowę tańszy" - stwierdził gość Moniki Olejnik w TVN. I nie był to żaden rosyjski ekspert ani generał-absolwent moskiewskiej uczelni, lecz... były ambasador RP. A dokładniej Ryszard Schnepf - za rządów PO podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz ambasador w Hiszpanii oraz USA.

- Były ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf jest klasycznym resortowym dzieckiem. Jego mama Alicja, funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, zwalczała podziemie niepodległościowe. Ojciec Maksymilian Sznepf był żołnierzem wojskowej bezpieki biorący udział między innymi w obławie augustowskiej. Krewny Oswald Sznepf jako sędzia wojskowy wydał co najmniej kilkanaście wyroków śmierci na Żołnierzy Wyklętych 

- mówiła w swoim programie "Koniec systemu" Dorota Kania.

Korzenie korzeniami, ale wygadywać takie bzdury?

Po pierwsze: Rosjanie z F-35 porównują nie Su-55, a Su-57.

Po drugie: rosyjski, a nie "radziecki".

Po trzecie: Sputnik, na który powołuje się Schnepf, jest typowo propagandowym kremlowskim portalem. Raczej nigdy nie pojawi się więc na nim artykuł uznający wyższość amerykańskiego sprzętu nad rosyjskim.

Po czwarte wreszcie: nawet jeśli oba samoloty byłyby porównywalne, czy ambasador Schnepf naprawdę zalecałby Polakom zbrojenie się w zakładach Putina?

Dodajmy jeszcze, że 11 czerwca żona Schnepfa - dziennikarka Dorota Wysocka-Schnepf - podała na Twitterze tekst i dodała wpis o treści: 

Ego-wycieczka Dudy. Polski prezydent będzie próbował przekonać Trumpa do wysłania wojsk amerykańskich do Polski. Kongres [USA] powinien naciskać Trumpa, aby się temu przeciwstawił.

Zaiste - pro-polskie kadry dyplomatyczne mieliśmy za rządów PO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Część zapisów końcowych szczytu UE zablokowana m.in. przez Polskę. "Nie możemy na to pozwolić"

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Krystian Maj / KPRM; Domena publiczna

  

Jak informują źródła zbliżone do polskiego rządu, za sprawą Polski i kilku innych państw Unii Europejskiej zablokowano kilka zapisów końcowych szczytu Unii Europejskiej. Chodzi o wnioski dotyczące dojścia UE do neutralności klimatycznej do 2050 r.

W projekcie wniosków na szczyt, które mają zostać przyjęte w czwartek przez unijnych przywódców, znalazł się cel dojścia do neutralności klimatycznej w 2050 r. Zapisu tego nie było wcześniej, choć odniesienia do unijnej polityki klimatycznej są w dyskutowanej od kilku tygodni agendzie strategicznej UE, czyli ogólnym planie działań dla Wspólnoty na najbliższe pięć lat.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł unijnych wynika, że większość państw członkowskich godzi się na sfomułowania o neutralności klimatycznej. 

Projekt dokumentu ze szczytu, któremu sprzeciwia się Polska wzywa Komisję Europejską oraz Radę UE (format spotkań ministrów), aby pójść do przodu z pracami dotyczącymi "warunków, bodźców i ram, które miałyby zostać stworzone, by określić, jak zapewnić transformację do neutralności klimatycznej" UE do 2050 r.

[polecam:https://niezalezna.pl/276605-goraco-w-brukseli-polska-blokuje-decyzje-unijnego-szczytu-rozmowy-przedluzaja-sie]

Jak poinformowały źródła zbliżone do rządu, zapisy wniosków końcowych ze szczytu, które mówiły o dojściu UE do neutralności klimatycznej do 2050 r., zostały zablokowane przez Polskę oraz Czechy, Węgry i Estonię.

Większość krajów członkowskich chciała, żeby szczyt UE zobowiązał Komisję Europejską i Radę UE do stworzenia ram mających określić jak zapewnić transformację do neutralności klimatycznej" UE do 2050 r. Wnioski ze szczytu przyjmowane są jednak jednomyślnie.

- Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby wyznaczać nowe cele klimatyczne bez odpowiednich wyliczeń i środków

 - powiedziało źródło zbliżone do polskiej delegacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl