"Radziecki SU-55 jest lepszy i tańszy niż F-35". Były ambasador RP powołuje się na... Sputnik

/ Jarosław Piotrowski/Twitter

  

"Szukając danych na temat F-35, zobaczyłem, co napisał Sputnik - pismo, które tutaj jest upowszechniane, właściwie strona internetowa - która udowadnia, że radziecki SU-55 jest lepszy i chyba o połowę tańszy" - stwierdził gość Moniki Olejnik w TVN. I nie był to żaden rosyjski ekspert ani generał-absolwent moskiewskiej uczelni, lecz... były ambasador RP. A dokładniej Ryszard Schnepf - za rządów PO podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz ambasador w Hiszpanii oraz USA.

- Były ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf jest klasycznym resortowym dzieckiem. Jego mama Alicja, funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, zwalczała podziemie niepodległościowe. Ojciec Maksymilian Sznepf był żołnierzem wojskowej bezpieki biorący udział między innymi w obławie augustowskiej. Krewny Oswald Sznepf jako sędzia wojskowy wydał co najmniej kilkanaście wyroków śmierci na Żołnierzy Wyklętych 

- mówiła w swoim programie "Koniec systemu" Dorota Kania.

Korzenie korzeniami, ale wygadywać takie bzdury?

Po pierwsze: Rosjanie z F-35 porównują nie Su-55, a Su-57.

Po drugie: rosyjski, a nie "radziecki".

Po trzecie: Sputnik, na który powołuje się Schnepf, jest typowo propagandowym kremlowskim portalem. Raczej nigdy nie pojawi się więc na nim artykuł uznający wyższość amerykańskiego sprzętu nad rosyjskim.

Po czwarte wreszcie: nawet jeśli oba samoloty byłyby porównywalne, czy ambasador Schnepf naprawdę zalecałby Polakom zbrojenie się w zakładach Putina?

Dodajmy jeszcze, że 11 czerwca żona Schnepfa - dziennikarka Dorota Wysocka-Schnepf - podała na Twitterze tekst i dodała wpis o treści: 

Ego-wycieczka Dudy. Polski prezydent będzie próbował przekonać Trumpa do wysłania wojsk amerykańskich do Polski. Kongres [USA] powinien naciskać Trumpa, aby się temu przeciwstawił.

Zaiste - pro-polskie kadry dyplomatyczne mieliśmy za rządów PO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl