LGBT: rzeszowscy radni przeciw pomysłowi PiS

/ filmbetrachterin

  

Rada miejska Rzeszowa odrzuciła proponowane przez radnych Prawa i Sprawiedliwości oświadczenie dotyczące "sprzeciwu wobec organizacji (...) tzw. marszu równości oraz promocji ideologii LGBT".

22 czerwca w Rzeszowie planowany jest drugi Marsz Równości. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc nie zgodził się na jego organizacje. Swoją odmowę uzasadnił zagrożeniem życia lub zdrowia ludzi albo mienia. W tym samym dniu zgłoszonych zostało 29 manifestacji.

W ostatnią sobotę rzeszowski Sąd Okręgowy uchylił w całości decyzję prezydenta miasta zakazującą drugiego Marszu Równości i 29 kontrmanifestacji. Wyrok jest prawomocny.

"Mając na względzie ekscesy wywołane przez organizatorów tzw. marszów równości w Polsce, rada miasta Rzeszowa uważa, że organizacja podobnego marszu 22 czerwca w Rzeszowie stanowi zagrożenie dla poszanowania spokoju publicznego, w tym zagrożenia dla zdrowia i mienia"

– napisali w projekcie oświadczenia radni PiS.

Zdaniem wnioskodawców, rada powinna pozostawać "krytyczna wobec wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologii podważającej fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie".

Na nadzwyczajnej sesji rada miasta odrzuciła proponowane przez PiS oświadczenie.

Przeciwko jego przyjęciu głosowało dziewięciu radnych klubu Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz klubu Platformy Obywatelskiej. Za opowiedziało się siedmiu radnych PiS. Natomiast czterech radnych Rozwoju Rzeszowa wstrzymało się od głosu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Tragiczny bilans zamachu bombowego

/ https://www.youtube.com/watch?v=A62Qk1sdsmo

  

- Do co najmniej 20 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu samochodu pułapki w miejscowości Kalat na południowym wschodzie Afganistanu - poinformował przedstawiciel władz cytowany przez agencję Reutera. 95 osób zostało rannych.

Wcześniej gubernator prowincji Zabul mówił o 10 zabitych i 85 osobach z obrażeniami.

Do ataku przyznali się talibowie.

Według władz w eksplozji ucierpiał lokalny szpital oraz lokalna siedziba służb wywiadu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl