Coraz więcej Europejczyków w usługach

/ Phil Whitehouse [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

W 2018 r. zatrudnienie w usługach stanowiło 74 proc. całkowitego zatrudnienia w UE, podczas gdy w 2000 r. było to 66 proc. Jednocześnie spada zatrudnienie w rolnictwie i przemyśle - wynika z najnowszych danych Eurostatu.

Zmiana w kierunku gospodarki usługowej jest długoterminowym trendem obserwowanym w UE już w drugiej połowie XX w. W 2018 r. zatrudnienie w przemyśle spadło z 26 proc. w 2000 r. do 22 proc. w 2018 r., a w rolnictwie zmniejszyło się z 8 proc. do 4 proc.

Jeśli chodzi o wartość dodaną - przyrost wartości dóbr w wyniku określonego procesu produkcji lub tworzenia usługi - usługi odpowiadały w ub.r. za jej 73 proc., przemysł 25 proc., a rolnictwo 2 proc.

Wśród państw członkowskich udział zatrudnienia w rolnictwie w 2018 r. był najwyższy w Rumunii (23 proc. całkowitego zatrudnienia), Bułgarii (18 proc.), Grecji (11 proc.) i Polsce (10 proc.), a najwyższy udział w zatrudnieniu w przemyśle zaobserwowano w Czechach (37 proc.), na Słowacji (32 proc.), w Polsce (31 proc.), w Rumunii i Słowenii (po 30 proc.).

Działalność usługowa stanowiła co najmniej 80 proc. całkowitego zatrudnienia w Holandii, Wielkiej Brytanii, Belgii, na Malcie, we Francji, w Luksemburgu i Danii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl