Konin: 45 tys. ludzi bez wody

  

Ok. godz. 15 w Koninie (woj. wielkopolskie) doszło do awarii stacji uzdatniania wody - poinformował zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Bez dostaw wody pozostaje 45 tys. odbiorców, naprawa powinna zakończyć się w środę po północy.

O zdarzeniu wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa poinformował za pośrednictwem Twittera. „Około godz. 15 w Koninie (woj. wielkopolskie) wystąpiła awaria w stacji uzdatniania wody. 45 tys. odbiorców pozostaje bez dostaw wody. Podstawiono beczkowozy i wyznaczano studnie awaryjne. Naprawa powinna zakończyć się dziś około północy” - czytamy w jego wpisie.

Przez Wielkopolskę przechodzi fala upałów. Od poniedziałku obowiązuje w regionie ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem; temperatura maksymalna w dzień może wynieść nawet 33 stopnie C.

Dziś poznański magistrat poinformował, że o możliwość skrócenia lekcji ze względu na wysokie temperatury wystąpiło dotychczas 29 placówek. W niektórych wielkopolskich miejscowościach pojawiają się także apele o racjonalne gospodarowanie wodą. Tak jest np. w Kostrzynie. Jak poinformowała p.o. dyrektora Zakładu Komunalnego w Kostrzynie Kinga Czechowska, „Zakład Komunalny w Kostrzynie, działając na podstawie art. 5 Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, w związku z występującą bezdeszczową pogodą w trosce o zapewnienie wszystkim mieszkańcom gminy Kostrzyn dostępu do wody dla celów socjalno-bytowych - wprowadza bezwzględny zakaz podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej ogródków przydomowych, terenów zielonych oraz napełniania basenów”. Zakaz obowiązuje od wtorku.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem wciąż obowiązują w całym kraju. Oprócz upału IMGW ostrzega również przed burzami. Alerty drugiego stopnia o silnych burzach zostały wydane w środę po południu dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz na północne, zachodnie i centralne powiaty woj. wielkopolskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Potężna awaria w Ameryce Południowej. Dwa kraje bez prądu!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Potężna awaria energetyczna pozbawiła w niedzielę rano prądu niemal całą Argentynę i Urugwaj. Poinformowała o tym firma energetyczna Edesur.

Według argentyńskich mediów, awaria nastąpiła około 7 rano miejscowego czasu (ok. południa czasu polskiego) i spowodowała paraliż komunikacyjny w kraju, bo stanęły pociągi, nie działa sygnalizacja świetlna. Dziś mieszkańcy czterech argentyńskich prowincji mieli wybierać władze lokalne.

Awaria dotknęła większość terytorium Argentyny, cały Urugwaj, a także niektóre obszary Brazylii i Paragwaju, co oznacza, że bez prądu jest, jak oceniają media, ok. 48 milionów osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl