Polacy walczą z Kosowem i Izraelem o mistrzostwa Europy

/ Harpagornis [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

„Myślami jesteśmy teraz przy meczu z Kosowem, dopiero jego wynik otworzy nam możliwość awansu z drugiego miejsca" - powiedział w Płocku trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Patryk Rombel przed meczami eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni przygotowują się w tym mieście do dwóch najważniejszych spotkań eliminacji ME 2020 - w środę zmierzą się w Prisztinie z Kosowem, a w niedzielę w Orlen Arenie zagrają ostatni mecz eliminacji z Izraelem.

Polska reprezentacja walcząca o awans w grupie 1., po zwycięstwie nad Kosowem i niespodziewanej porażce w Izraelu, przegrała oba mecze z Niemcami. Po czterech spotkaniach zajmuje trzecie miejsce w tabeli za Niemcami, którzy mają komplet (8 pkt) i Izraelem (4).

Zdaniem selekcjonera narodowej drużyny, pierwszy przeciwnik, zespół z Kosowa jest o wiele bardziej niewygodny i niebezpieczny występując przed własną publicznością niż na wyjeździe:

Pokazali to w meczu z Izraelem, w którym byli skazywani na porażkę. Zaś Izrael po wygranym meczu z nami czuł się znacznie lepiej, jako faworyt. Pojechali, a Kosowo postawiło im bardzo trudne warunki. Wiadomo, że w naszym meczu będzie podobnie, gra będzie bardzo szarpana, rwana i będzie opierała się w dużej mierze na emocjach. Jeśli zauważą, że my im pozwalamy na zbyt wiele, to będziemy mieć spory problem. Przygotowanie taktyczne jest bardzo ważne, ale musimy pamiętać, że nasze nastawienie i koncentracja musi nam dać przewagę i pozwolić zrealizować cel, jakim jest zwycięstwo.

Wiemy dobrze, że są przed nami dwa mecze, ale teraz najważniejszy jest pojedynek z Kosowem. Pracujemy na treningach pod kątem meczu z rywalem, który jest teraz naszym najważniejszym przeciwnikiem

– dodał obrotowy Kamil Syprzak.

Przed meczem Patryk Rombel nie zamierza składać żadnych deklaracji:

Obiecujemy tylko, że wyjdziemy na parkiet i będziemy się starali zrealizować plan na najbliższy mecz i przywieźć dwa punkty. Wiemy z doniesień medialnych, że Kosowo zwiększyło swoją pewność siebie po zwycięstwie z Izraelem, spodziewamy się gorącej atmosfery, jak to zwykle jest w tym regionie. Wszystko będzie zależało do tego, jak zaczniemy realizować nasz plan. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to dobrze, ale jeśli pozwolimy im uwierzyć, że mają szansę wygrać, to mecz na pewno będzie wymagający do samego końca.

Spotkanie z Kosowem dziś o 20:00, a w niedzielę o godz. 18:00 rozpocznie się drugi najważniejszy, decydujący o awansie z drugiego miejsca w tabeli grupy 1 mecz eliminacyjny z Izraelem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prostszy handel ziemią

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Obrót gruntami rolnymi będzie łatwiejszy, ale na pełną swobodę nie ma co liczyć - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Jak przypomina gazeta, od dziś zmieniają się zasady handlu ziemią rolną. Do tej pory prawo do tego mieli tylko rolnicy indywidualni. Swobodnie można było sprzedać lub kupić do 30 arów. Teraz łatwiej będzie kupić do hektara ziemi. Przepisy zawierają też ograniczenia.

"Zezwalają każdemu na zakup gruntu do 1 ha na wsi i w mieście bez zgody Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ale na wsi nabywca przez pięć lat nie będzie mógł go zbywać ani oddawać w posiadanie innym osobom"

- wyjaśnił w rozmowie z gazetą notariusz Mirosław Kupis.

W miastach będzie łatwiej kupić ziemię rolną (jest tam i taka), bo ograniczenia pięcioletniego nie będzie. Przepisy przewidują prawo pierwokupu takich działek dla dyrektora generalnego KOWR. Ma to być wentyl bezpieczeństwa w razie spekulacji.

Łatwiej też będzie spółkom - właścicielom gruntu rolnego. Obecnie, jeżeli chcą sprzedać swoje akcje lub udziały, muszą się liczyć z prawem pierwokupu KOWR. Teraz przywilej ten będzie przysługiwał KOWR, dopiero gdy łączna powierzchnia nieruchomości przekroczy 5 ha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl