Niecodzienny gest. Prezydent Duda wyszedł do Klubów „GP” i podziękował im za obecność

Dziś podczas manifestacji amerykańskiej Polonii, w tym Klubów „Gazety Polskiej”, doszło do niecodziennej sytuacji. Do zgromadzonych przed Białym Domem podszedł prezydent RP Andrzej Duda, by udzielić komentarza, porozmawiać i uścisnąć ręce. Gest ten należy docenić tym bardziej, że głowa polskiego państwa jest chroniona przez służby, które tylko w wyjątkowych sytuacjach dopuszczają do takich zdarzeń.

Dzisiejszy wiec rozpoczął się o godz. 9:30 rano czasu amerykańskiego przed Białym Domem w Waszyngtonie. Jak informowali organizatorzy, „to szczególnie ważny czas, by amerykańska Polonia wspólnie zebrała się pod Białym Domem w poparciu dla znaczącej i stałej obecności wojsk USA w Polsce i wzmocnienia siły obronnej NATO w regionie”.

- Tuż przed spotkaniem prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Donaldem Trumpem, przed kluczowym spotkaniem, gdzie spodziewamy się podpisania deklaracji co do zwiększenia i wzmocnienia obecności wojsk amerykańskich, miał miejsce wiec poparcia dla tego procesu. W wiecu wzięły udział przedstawiciele różnych organizacji polonijnych, a przede wszystkim Klubów „Gazety Polskiej”, Kongresu Polonii Amerykańskiej, Komitetu Smoleńskiego. Chodzi tu o organizacje, które od roku 2016, kiedy ten proces polityczny się zaczął, mocno go wspierały różnymi społecznymi inicjatywami

- mówi nam współorganizator manifestacji Maciej Rusiński.

- Chodzi tu przede wszystkim o to, żeby uwidocznić, również „starej Polonii”, że jest to kluczowa, strategiczna sprawa dla Polski – zaznaczył.

Jak dodał, podczas porannego wiecu doszło też do niecodziennej sytuacji:

Do zebranych wyszedł również prezydent Andrzej Duda. Podziękował im za wsparcie, za wszystkie te inicjatywy, które podejmowali wcześniej, jak i za to dzisiejsze zgromadzenie. Więc to też było miłym akcentem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl