Poparcie dla Fort Trump! Przedstawiciele Klubów "GP" i Polonii przed Białym Domem - ZDJĘCIA

Kilkadziesiąt osób reprezentujących różne organizacje polonijne, w tym amerykańskie Kluby "GP", manifestowało dziś w Waszyngtonie swoje poparcie dla zwiększenia liczby żołnierzy amerykańskich stacjonujących na stałe w Polsce. Niektórzy - aby pojawić się w godzinach porannych (czasu amerykańskiego) przed Białym Domem - musieli rozpocząć swoją podróż w samym środku nocy. Ich poświęcenie nie poszło na marne, bo jest z czego się cieszyć. Prezydenci Polski i USA Andrzej Duda i Donald Trump zaakceptowali warunki porozumienia w sprawie zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Wiec rozpoczął się o godz. 9:30 rano czasu amerykańskiego przed Białym Domem w Waszyngtonie. Jak informowali organizatorzy, „to szczególnie ważny czas, by amerykańska Polonia wspólnie zebrała się pod Białym Domem w poparciu dla znaczącej i stałej obecności wojsk USA w Polsce i wzmocnienia siły obronnej NATO w regionie”. Manifestujący przypomnieli też o agresywnej polityce Rosji, która była widoczna podczas wojen w Gruzji i na Ukrainie.

Do manifestujących poparcie dla Fort Trump przedstawicieli Polonii wyszedł prezydent Andrzej Duda. 

Wcześniej szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski na briefingu w Waszyngtonie oświadczył: "Wszystko to, co zawiera owo porozumienie - to dosłownie wiadomość sprzed chwili - ostatecznie dzisiaj (zostało) zaakceptowane przez obu prezydentów" . Jak dodał, porozumienie "zawiera wszystkie komponenty niezbędne do tego, żeby mówić o jakościowej i ilościowej zmianie jeśli chodzi o obecność wojsk amerykańskich w Polsce w ramach NATO, dla potrzeb regionu, a przede wszystkim dla bezpieczeństwa naszego kraju".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl